Güzel lise kazanma isteği

haramii

Hectopat
Yer
Dünya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Matematik ve Türkçe olmuyor ne yapsam olmuyor İngilizce ve inkılap tarihi'm süper fen ve Türkçe idare eder derecede, 400+ puan istiyorum ama gene matematik, denemelerimde buna engel oluyor ve ders çalışmaya karşı isteğim gitgide yok oluyor. Nasıl istekli ders çalışırım? Oturup 2-3 saat ders çalışamıyorum aklım başka yerlere gidiyor. Güzel lise istiyorum her şeye isteğim var ama çalışmaya isteğim yok neredeyse inkılap ve İngilizce dersi dışında dersleri mutlu mesut çözemiyorum.

Kendinize gerçekçi bir günlük program yapın ve ona uymak için kendinizi zorlayın. 5 ay dişinizi sıkın sonra 4 sene güzel bir eğitim göreceksiniz böyle düşünün. Mümkünse ders çalışırken yakınınızda teknolojik alet olmasın, onun yerine sevdiğiniz atıştırmalıklar veya içecekler olabilir.

Matematik ve Türkçe olmuyor ne yapsam olmuyor İngilizce ve inkılap tarihi'm süper fen ve Türkçe idare eder derecede, 400+ puan istiyorum ama gene matematik, denemelerimde buna engel oluyor ve ders çalışmaya karşı isteğim gitgide yok oluyor. Nasıl istekli ders çalışırım? Oturup 2-3 saat ders çalışamıyorum aklım başka yerlere gidiyor. Güzel lise istiyorum her şeye isteğim var ama çalışmaya isteğim yok neredeyse inkılap ve İngilizce dersi dışında dersleri mutlu mesut çözemiyorum.
Ortak çalışabileceğiniz bir ortam gerekiyor. Pandemi döneminde sıkıntı olsa da bazı yerler hala açık.
Dershane içinde çalışmalar oldukça etkili olur.
Kütüphaneler açıksa çok iyi olur.
İlk iki madde olanaksızsa arkadaşlarınızla birinizin evinde veya bir kafe/parkta toplanıp beraber çalışmayı deneyin. Ciddi bir ortam oluşturmak oldukça önemli. Farklı kişilerle aynı ortamda çalışınca uyum sağlamaya çalışıyor ve istekleniyorsunuz.

Pomodoro tekniği ile yüksek verimli ders çalışabilirsin, bir dene istersen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı