H-CUPERTINO2-H61-uA TX Anakart'a R9 280 uyar mı?

Sizce hangi ekran kartı ?

• Oy verenlerin toplamı
    3

ercantin

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hepinize merhaba.
Öncelikle bilgisayarımın detaylı özellikleri HP Pavilion 6-2105et Masaüstü Bilgisayar Ürün Özellikleri | HP® Destek burada mevcut (Uzun uzun yazıp görüntü kirliliği yaratmamak için bu şekilde paylaşıyorum).
Esas sorum ise bu sisteme Asus R9 280x DirectCU II Top 3GB 384 Bit AMD Radeon bir ekran kartı ile Power Supply alırsam (Şu anda 300w gücünde bir PSU var gözüküyor, bu sebeple yeni bir PSU lazım sanırım).

Yeni nesil oyunları yeterli fps'de oynayabilecek verim alabilir miyim? Sistemimde herhangi bir uyumsuzluğa sebep olabilir mi?
Eğer olabilir diyorsanız ek olarak Power Supply önerilerinizi ve R9 280x ekran kartlarında Asus - Msi olarak fikirlerinizi almak istiyorum. Lakin birinin çekirdek hızı diğerinin ise bellek hızı daha yüksek.
Şimdiden hepinize teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Chipset ne gibi bir sıkıntı çıkartabilir tam olarak konuya hakim olmadığım için soruyorum. Desteklemez çalışmayabilir anlamında mı yoksa aşırı yük binip yanabilir gibi bir durum mu?

Chipset ne gibi bir sıkıntı çıkartabilir tam olarak konuya hakim olmadığım için soruyorum. Desteklemez çalışmayabilir anlamında mı
Evet kaldırmama yönünden ve kullanıldığı anakart yüzünden diyorum.
yoksa aşırı yük binip yanabilir gibi bir durum mu?
Yanma gibi bir durum olmaz ancak ısınacağı malum.

Yardımlarınız için çok teşekkürler. Psu'yu (CORSAIR BUILDER VS SERİSİ 80PLUS 650W ) da kafamda belirlemiştim fakat anakartla olabilecek uyumsuzluk can sıkabilir uyarılarınız yönünde. Onu da halletim desem soğutma için kasa almam lazım derken sanırım sıfırdan toplamam gerekecek :) Direk marka bir pc olduğu için parça parça yükseltmek (en azından istediğim kalitede) zor olacak.
Peki son bir soru daha soracağım sistemimdeki Intel Core i5 2400 3,1 GHz işlemci ve 8 Gb DDR3-1333 ram idare edebilecek düzeyde midir?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı