H110M Pro VD'li sistemde DRAM ışığı yanıyor

Lelch

Hectopat
RAM
Crucial 2133MHz 8+4
SSD veya HDD modeli
Kioxia
Ekran kartı
RX570 8GB SAPPHİRE PULSE
Anakart
H110M PRO VD
İşlemci
i7 6700K
Herkese merhaba, umarım iyisinizdir.

H110M Pro VD 2133 MHz'lik anakartım var. Aldığım hata önceden de oluyordu RAM'i takıyordum görüntü gelmiyordu. Soketleri değiştir falan düzeliyordu. Bende maddi sebeplerden dolayı çok takmadım geçenlerde sıkıntı olmuyordu. Kaç kere sistemi söktüm taktım birden geri başladı. Kasa ve PSU aldım yeni. Birden sorun başladı. İlk başta sadece görüntü yoktu. Her RAM'i her slota denemeye başladım. DRAM ışığı yanıyordu. Arada CPU ışığı yanıyor birden. Artık RAM'leri taktığım gibi 3 sn açık kalamıyor. Max 10sn açık kalıp kapanır hale geldi. Statik elektrik diyorum. Bilgisayarı enerjisini kesip 5-6 kere kapatma tuşuna bastım herhangi bir yoktu.

RAM'leri çıkarıyordum RAM'siz başlatmayı denediğimde ise hiçbir sıkıntı olmadan kapanmadan duruyordu taktığım gibi. Hem kapanır hem görüntü vermez oldu. 2 RAM'im var. Crucial marka DDR4 2133MHz 1x8 1x4 olmak üzere. Şimdi kafamı karıştıran 2 nokta var. Birincisi bilgisayarda arada anakarta CPU ışığının yanması. Diğeri acaba ben montaj yaparken yanlış bir bağlama mı yaptım? Mesela anakartın güç kablosunu yanlış mı taktım? PSU'da sıkıntı olabilir mi diye düşünüyorum. Birkaç gündür etraftaki internet kafelere gittim. Ya erteliyorlar ya da ellerinde deneyeceğim ne RAM var ne de bilgisayar. Ben ne yapmam gerekiyor? Sorunun işlemcide olma şansı da aklıma geliyor. O korkutuyor. Sizce 2 tane RAM alayım. Zaten RAM'ler eski onları denerim. Hem yatırım olur diye düşündüm ama RAM'ler geldikten sonra aynı hatayı almayı devam edersemw ne olur diye de düşünüyorum. Karar veremedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM alabilirsiniz ama anakart RAM yuvası veya işlemci soketinde de sıkıntı olabilir. İşlemci soketine de bakın. Yamulan pin de sebep olabiliyor.

Geri
Yukarı