H1Z1 Kasma Sorunu

Flear

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim iyi olmasına rağmen H1Z1' de çok kasma sorunu yaşıyorum. Önceleri sorunsuz oynadığım halde şuan normal ana menüsünde dahil aşırı derecede fazla kasıyor. Kaç fps aldığıma bakmadım ama 5 ila 8 arasında diyebilirim birkaç kişinin daha aynı sorunla karşılaştığını gördüm fakat sorunun cevabını bulamadım nasıl çözebilirim bu sorunu?

Fakat bazı kişilerde normal hatta bende de normaldi uzun bir süredir oynamıyordum tekrar indirdim ve bu sorun çıktı ortaya maalesef ki

Nvidia kullanıyorsanız masaüstündeyken sağ tıklayıp Nvidia Denetim Masasına girin. Buradan 3d ayarlarının yönetilmesi kısmından program ayarlarına gelin. Orada özelleştirilecek programı seçinden H1Z1 i bulup yüksek işlemcili grafik kartı gibi bir şey olması lazımdı onu seçin. Bu sayede düzelmesi gerekir. Aynısı laptobumda Rust oynarken de meydana gelmişti bu sayede çözmüştüm.

Laptop kullanıyorsanız çift ekran kartınız olması büyük ihtimal. Sistem genellikle oyunu algılayıp güçlü olan ekran kartını seçmesi gerekir ama bu her oyunda olmuyor bu elle düzeltilebilir yani korkacak bir şey yok laptop yada çift ekran kartına sahip değilseniz sürücüleri güncel tutun derim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı