H310M-K ve i7-8700K Overclock Problemi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Tolga Samet

Kilopat
Makaleler
17
Daha fazla  
Elimde Asus H310M-K anakart mevcut. BIOS ayarlarından tüm çekirdeklerin çarpanını x47 yaptım. Ancak basit bir benchmark programında bile test ettiğimde hızı 4.3 GHz'e düşüyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın yongası ne yazık ki işlemcine OC yapmaya uygun değil. Z Serisi bir anakarta ihtiyacın var.

Anakartın yongası ne yazık ki işlemcine OC yapmaya uygun değil. Z Serisi bir anakarta ihtiyacın var.

Peki tüm çekirdekleri aynı hızda çalıştıramaz mıyım? 4.7 oluyor hepsi maksimum. Yapıyorum ancak hiç ulaştığını görmedim o rakamlara.

Peki tüm çekirdekleri aynı hızda çalıştıramaz mıyım? 4.7 oluyor hepsi maksimum. Yapıyorum ancak hiç ulaştığını görmedim o rakamlara.
Zaten işlemcinin o hızlara otomatik olarak çıkması bütün çekirdekler ile birlikte biraz zor. Genelde sadece 2 çekirdek çıkar o en yüksek turbo boost hızlarına.

Aynen arkadaşın dediği gibi turbo boost olayı sadece 1-2 çekirdek için frekans artışıdır. Tüm çekirdeklerin aynı hızda senin belirlediğin bir değerde çalışması ise OC oluyor. O da senin anakartınla mümkün değil maalesef.

Aynen arkadaşın dediği gibi turbo boost olayı sadece 1-2 çekirdek için frekans artışıdır. Tüm çekirdeklerin aynı hızda senin belirlediğin bir değerde çalışması ise OC oluyor. O da senin anakartınla mümkün değil maalesef.

Anladım. Teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı