Çözüldü H410 Sistem ekran kartı ile açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mehmet Demirel

Yoctopat
Daha fazla  
Herkese Merhaba
Yeni topladığım sisteme ekran kartımı taktığımda görüntü alamıyorum siyah ekranda kalıyor. Ekran kartını eski sisteme takıyorum sorunsuz çalışıyor. Ekran kartında ya da yeni sistemimde bir sorun yok ama bir türlü yeni sistemde ekran kartını çalıştıramıyorum. Bilgisi olan var mı acaba?

Çözüm
Gigabyte anakartlarda ekran kartı uyum sorunları yaşadım. Size önerim, eski sisteme kartı takınca varsa o ekran kartına BIOS güncellemesi yapın. Ama öncesinde:

Yeni sistem açılınca BIOS'tan CSM kapalı ise açın! O da olmazsa Secure Boot kapatıp kartı tekrar takıp deneyin.
Gigabyte anakartlarda ekran kartı uyum sorunları yaşadım. Size önerim, eski sisteme kartı takınca varsa o ekran kartına BIOS güncellemesi yapın. Ama öncesinde:

Yeni sistem açılınca BIOS'tan CSM kapalı ise açın! O da olmazsa Secure Boot kapatıp kartı tekrar takıp deneyin.

Dediklerinizi deneyeceğim hocam çok teşekkür ederim.

Hocam verdiğiniz bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi BIOS'tan CSM'yi açtım sistem düzeldi ekran kartıma kavuştum. Çok teşekkür ederim. Saygıylar.

Son düzenleme:
4 farklı tamirci gezdirdim çözemediler.

😎

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

CSM kapalıyken de açılmasını istiyorsanız, eğer varsa kartınızla uyumlu bir UEFI VBIOS bulup onu karta yazmanız lazım. Bu da bonus bilgi.

Geri
Yukarı