H61 Anakart Overclock Destekliyor mu?

Ömer_Engin

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar N11 uzerinden H61 bir anakart satın aldım. Çin malı özel üretim bir anakarta benziyor. Markası yok. Içinde AMI BIOS 4.6.5.3 sürümü yüklü. Saticiya sordugumda overclock destegini bilmiyorum dedi. Internette bir Youtube videosunda adam overclock menusu açik fakat K serisi islemcim olmadigindan test edemedim diyor. Ben BIOS'ta overclock sekmesini göremedim. Acaba göremememin sebebi islemcin K serisi olmamasindan mi ? K serisi taksam o sekme açılacak mı ? Bunu nasıl öğrenebilirim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Video linki atsana.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İlginç bir anakart. Ureticisi direk intel yaziyor marka yok. Direk 3. Nesil islemcileri destekliyor BIOS update gerekmiyor. Iyice kafam karıştı. :)
Bahsettiğim yer 3:15 de. Full açik BIOS u var diyor. Overclock test edemedim k serisi işlemcim yoktu diyor. Yani olsa yapabilecek miydi ?

Evet. Ayni sözlerin devamında da şunu ekliyor bu ucuz çin malı anakartlarda O.C zaten denememeniz gereken birşey. Çünkü BIOS ne kadar unlocked olsa da VRM'leri o kadar güçlü olmadığı için karta hatta işlemciye zarar verebiliyorsunuz. H61 anakartlarda(Intel'in yaptırımlarına uymak zorunda olan üreticiler için...) kilitli gelen bir çipset. RAID de yapamıyorsunuz. Çipsetin bunları yapabilme kapasitesi tartışılabilir.

Evet. Ayni sözlerin devamında da şunu ekliyor bu ucuz çin malı anakartlarda O.C zaten denememeniz gereken birşey. Çünkü BIOS ne kadar unlocked olsa da VRM'leri o kadar güçlü olmadığı için karta hatta işlemciye zarar verebiliyorsunuz. H61 anakartlarda(Intel'in yaptırımlarına uymak zorunda olan üreticiler için...) kilitli gelen bir çipset. RAID de yapamıyorsunuz. Çipsetin bunları yapabilme kapasitesi tartışılabilir.
O kısma ingilizcem yetmemiş hocam teşekkur ederim. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı