H61M-S2PV anakarta SSD takabilir miyim?

Kerem541

Centipat
Daha fazla  
İşlemci: Intel Pentium CPU g630.

Ekran kartı: AMD Radeon HD 5570 1GB.

Anakart: H61M-S2PV Gigabyte.

400 Watt PSU.

SSD taksam performans artışı olur mu? Şu anda HDD kullanıyorum ve takarsam PSU yeterli olur mu? WDC WD10EZEX-08M2NA0 1 TB HDD var şu anda. 240 GB SSD takmayı düşünüyorum. Çok fazla bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
SSD takabilirsiniz hocam sıkıntı olmaz bilgisayar daha hızlı açılır ve yükleme hızı değişir Windows kurulumunu SSD'ye yapın.
Galiba anakart SATA 3 desteklemiyor SSD tam hızını vermese de normal HDD'den çok daha hızlı çalışır ve bilgisayar hızlı açılır.

SSD takabilirsiniz hocam sıkıntı olmaz bilgisayar daha hızlı açılır ve yükleme hızı değişir Windows kurulumunu SSD'ye yapın.
Galiba anakart SATA 3 desteklemiyor SSD tam hızını vermese de normal HDD'den çok daha hızlı çalışır ve bilgisayar hızlı açılır.
Teşekkürler peki HDD yi çıkarmam gerekiyormu HDD ye bağlı mavi kabloda sadece 1 tane var.
Hayır. FPS olarak katkısı olmaz. Bilgisayarınız HDD'ye göre kat kat daha seri olur. Hızlı tepki verir. Oyunlarda disk kaynaklı dropları engeller ve açılış sürelerini kısaltır.
Teşekkür ederim yardım için.

Gerek yok bir tane SATA kablosu alın boş bir SATA portuna daha sonra SSD'ye bağlayın daha sonra PSU'dan bir enerji kablosu bağlayın. Yapabilirsiniz format atıp Windows kurulumunu SSD'ye yapın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı