H81-GAMER Tabanlı Sistemi Yükseltme

Lintos

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
25
Yer
Colorado, Colorado Springs
Arkadaşlar yakın zamanda sistemimi yükseltmeyi planlıyorum, şu an sistemim şu şekilde:
  • ASUS Strix GTX 950 2G
  • İ5 4460 3.30 GHz
  • 8 GB DDR3 1600 MHz CL 9 RAM
  • ASUS H81-GAMER Anakart
Arkadaşlar bu sisteme düşüncem 8 GB RAM daha eklemek. Ya da dişimi biraz daha sıkıp RX 570 4GB almak sizce RX 570 bilgisayarıma uyar mı? Ya da önceliğim RAM'mi olmalı? RX 570 uyumsuzsa hangi ekran kartını önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben ilk yükseltme olarak RX 570 yada 580 öneririm ikisi de sıkıntı çıkarmaz. Oyun performansınız ciddi derecede iyileşir. İkinci olarak ise RAM takviyesi öneririm. 8 GB RAM RX 570 ve 580 gibi güçlü kartlar için Ultra'da yeterli gelmeyebilir. Günümüzde çoğu oyun için 8 GB RAM yetersiz kalmakta. 3. ve en son yapılması gereken değişiklik eğer paranız varsa bir SSD öneririm.

Ben ilk yükseltme olarak RX 570 yada 580 öneririm ikisi de sıkıntı çıkarmaz. Oyun performansınız ciddi derecede iyileşir. İkinci olarak ise RAM takviyesi öneririm. 8 GB RAM RX 570 ve 580 gibi güçlü kartlar için Ultra'da yeterli gelmeyebilir. Günümüzde çoğu oyun için 8 GB RAM yetersiz kalmakta. 3. ve en son yapılması gereken değişiklik eğer paranız varsa bir SSD öneririm.
Yaklaşık bir hafta önce SSD aldım, o konuda problem yok.

Tamam o zaman gayet iyi. İlk yükseltme olarak ekran kartı almanız gerekiyor. İlk başta RAM almanın size oyun performansında ekran kartı kadar getirisi olmaz. Daha sonra 8 GB RAM takviyesi yapmanız sistemi daha çok uzun bir süre idare eder ve RX 580 ile 1080P Ultra'da (Çoğu oyunu) 60 FPS oynayabilirsiniz.

Tamam o zaman gayet iyi. İlk yükseltme olarak ekran kartı almanız gerekiyor. İlk başta RAM almanın size oyun performansında ekran kartı kadar getirisi olmaz. Daha sonra 8 GB RAM takviyesi yapmanız sistemi daha çok uzun bir süre idare eder ve RX 580 ile 1080P Ultra'da (Çoğu oyunu) 60 FPS oynayabilirsiniz.
Benim takıntım illaki ultrada her oyunu oynayayım değil. Çoğunlukla online oyunlar oynadığım için PUBG vb. ayarları düşükte oynamaya özen gösteriyorum. Sanırım RX 580 takarsam PUBG gibi oyunlarda en düşükte 100+ FPS alırım gibi geliyor bana.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı