H97 ya da Z97 anakart önerisi

• Konuyu başlatan prag
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 1B

prag

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, micro atx sistem topladım fakat anakart arızalandı ve yenisi ile değiştirildi. Bu anakartta da ısınma sorunu devam ediyor. İşlemci i7 4790k ,anakart ise gigabyte z97m h3d. Bu ikiliyi iade edip farklı anakart ve işlemci almak istiyorum.
Ya i7 4790 - msı z97ı gaming yada i5 4690k - asus Maximus vıı gene ikilisini alıcam.Sizce hangisi tercih etmeliyim.Farklı önerilerde olabilir fakat micro veya mini itx dışına çıkılmazsa sevinirim. Kasam corsair air 240 sadece micro ve mini anakartlar olabiliyor.

Not:i7 4790 alıcaksan h97 li bir anakart alın gibi önerilerde bulunmazsanız sevinirim. Kaliteli bir anakart istiyorum ve mini formda h97 li anakartlar da kaliteli bileşenler kullanılana rastlamadım.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. Herkese iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef kasaya micro atx ve mini itx anakart olabiliyor. Atx anakartlar sığmıyor.Yerim dar olduğu içinde kasa da değişiklik yapamıyorum. Öneriniz için yine de teşekkürler.

Oda stokta yok :( aradım teşhir ürünü olarak kalmış iki mağaza da. Bir de bütçe meselesi var tabi. Sistemi toplarken limitlerimi zorladım. Maksimum 1370tl civarı bütçe var işlemci ve anakart ikilisi için. Micro atx olunca seçeneklerde azalıyor. Buyüzden üzülerek i7 4790k ile vedalaşmak zorundayım.

4790K'yı iade et.
4790 al. Anakart olarak da,
H97M-PLUS - Vatan Bilgisayar
Bunu al. Gayet kalitelidir. H serisi diye kaliteden kısacak halleri yok.
Z serilerinin yüzde doksanbeşi ATX. Onun haricinde, sorun işlemcide de olabilir. Değiştirilip yine sorun çıkarıyorsa eğer, belki arızanın sebebi işlemcidir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı