OpenCore Hackintosh macOS Monterey işlemci ve Wi-Fi adaptörümü nasıl tanıtırım?

Buradan bakabilirsin. Türkçe istiyorsan buyur:
Bu Wi-Fi kartıymış pardon :D ( Galiba adaptör'ler de var ).

Buraya bakabilirsiniz.

Hocam bana eifi adaptör önerebilirnisiniz link atabilirmisiniz

Deneyim hocam
hocam bunu nasıl kurucam ?
Ekran Resmi 2023-04-10 19.18.55.png

GitHub'da el ile kurulduğu yazıyor. \System\Library\Extensions\'da Ethernet kext'i varsa silin, Releases klasöründe RTL8111 kext'i olacak o'nu atın oraya ve deneyin. Kernel cache oluşturulmalı yazıyor. Bunun için kext'i attıktan sonra Terminal'e şu komutu gir:
sudo kextcache -i /

Bunları yapmadan önce Time Machine ile yedek alsan iyi olur.

GitHub'da el ile kurulduğu yazıyor. \System\Library\Extensions\'da Ethernet kext'i varsa silin, Releases klasöründe RTL8111 kext'i olacak o'nu atın oraya ve deneyin. Kernel cache oluşturulmalı yazıyor. Bunun için kext'i attıktan sonra Terminal'e şu komutu gir:
sudo kextcache -i /

Bunları yapmadan önce Time Machine ile yedek alsan iyi olur.
sonuç aynı hocam adaptörü alacağım mecbur

Merhaba arkadaşlar. 3 gün önce formdaki arkadaşlar sayesinde macOS Monterey işletim sistemini kurdum ekran kartımı tanıttım ama Wi-Fi ve işlemci tanımlı değil işlemcim tanımlı olmadığı için işletim sistemi kasıyor. Tanıtmama yardım ederseniz çok sevinirim :)

Eki Görüntüle 1735010
Eki Görüntüle 1735012
Eki Görüntüle 1735037
Eki Görüntüle 1735041
Not: İnterneti telefondan paylaşıyorum.

USB Wi-Fi için Realtek ise buraya bakabilirsin sitede Wi-Fi kartını arat varsa bunu yükleyerek yapabilirsin GitHub - chris1111/Wireless-USB-Big-Sur-Adapter: Drivers for Realtek 802.11n and 802.11ac USB Wi-Fi adapters. Packages for macOS

Merhaba arkadaşlar. 3 gün önce formdaki arkadaşlar sayesinde macOS Monterey işletim sistemini kurdum ekran kartımı tanıttım ama Wi-Fi ve işlemci tanımlı değil işlemcim tanımlı olmadığı için işletim sistemi kasıyor. Tanıtmama yardım ederseniz çok sevinirim :)

Eki Görüntüle 1735010
Eki Görüntüle 1735012
Eki Görüntüle 1735037
Eki Görüntüle 1735041

Pardon resimlere baktığım zaman fark ettim bu sorunu bende yaşamıştım.

Eki Görüntüle 1735010
Eki Görüntüle 1735012
Eki Görüntüle 1735037
Eki Görüntüle 1735041

Eğer sorun USB Wi-Fi takılı ama Wi-Fi kart takılı değil diyor ise şunu yap aynı sorunu bende yaşamıştım.
Config dosyanı OpenCore Configurator ile aç.
NVRAM kısmında UUID kısmında boot-args kısmınında olduğu yeri bul burada
Csr-active-Config var bunun karşısındaki değeri FF00FF yap save et yeniden başlat reset NVRAM yap ama bu yöntemde sanırım sıp her zaman aktif kalıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı