Hackintosh Yosemite Kurulumda Diski Görmüyor

Deniz722

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba hackintosh yosemite indirdim .arc uzantılı R-drive ile flash diske yazdım. Technopat ın dualboot maverick anlatımına göre diski böldüm,sistem bozuldu format attım. Format sırasında 50 gb lik disk oluşturdum.

Bilgisayar açılınca paragon ile ntfs yi hsf ye dönüştürdüm. Biostan AHCI ydı sanırım onu açarak denedim,başka bir ayar daha vardı onunla denedim,diski tekrar ntfs yaptım denedim ama kurulum sırasında sadece yosemite kurulu flash disk gözüküyor.

Bilgisayarım Samsung Np300e5c dizüstü

Teşekkürler :)

NTFS disk Windows'a özgü bi disk formatıdır. Apple HFS+ formatında olmalı, disk izlencesinden o şekilde formatlamayı deneyin. Eğer oradan musade etmezse Paragon Partion Wizard ile yapın.

Teşekkürler kurdum fakat kurulum yaptığım flash disk olmadan açılmıyor,ekran kartını tanımadı ve wifi ye bağlanmıyor :dikkatli:

Bilgisayarınızın tam modelini yazın bi sürücülerine bakalım.
- Bi bootloader kurdunuz mu ? Bootloadersiz sistem açılmaz.

İndirdiğim yerde bootloader yoktu bu sitedekini indiriyorum umarım bunda vardır, modeli bu kadar sanıyordum kusura bakamayın samsung np300e5c-S0ATR. Bootlader li kurduktan sürücü yüklemeyi nasıl yapacağım ? Başka çalışmayan sürücüler de var mı bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı