Hackleyen kişi uğraşmaya devam mı ediyor?

Yedinci Mühür

Decapat
Arkadaşlar merhaba. Benim geçen sene bazı hesaplarıma girildi. Uzun lafın kısası önlemleri vs. alıp, olayı geride bırakmak istedim. Fakat sonradan garip garip şeyler olmaya devam etti. En basitinden, girilen zamanda hiç kullanmadığım, unuttuğum ig hesabına girilip, kullanıcı adına fazladan bir harf eklenmiş. Örneğin; ahmet ise ahmett olmuş. Neyse bunu da boş verdim. Oyunlarda ya da Twitch'de kullandığım nickler vardı. Bunları aratınca alakasız sonuçlar çıkmaya başladı 1-2 tane.(Nick özel olduğu için Max 1 sayfa arama sonucu çıkıyor.) çıkan siteler de cinsel içerikli. Tıklıyorsun ve o site açılıyor. Nickimde herhangi bir çağrışım yok o siteye ve içeriğine dair. Bunlar nasıl oluyor? Birisi hâlâ uğraşıyor mu benimle?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sitelerin reklam olaylarından dolayı kaynaklanıyor olabilir. Emin olun hiçbir insanın sizin benim gibi insanla uğraşacak kadar vakti yok kafanıza takmayın.
Ayrıca Instagram, Twitch şifrenizi değiştikten sonra herhangi bir sorun yaşadınız mı?

@Yedinci Mühür
1- İşletim sisteminiz nedir?
2- Modeminiz gizli mi?
3- Windows ise Kaspersky var mı?

Hocam evet, Kaspersky var. Olay geçen sene olmuştu. O zaman da nasıl olduğunu anlamadım fakat önlemleri aldım. Sonra garip bir şekilde yazdığım olaylar oldu. Birisi benimle neden uğraşsın, neden zamanını harcasın diye çok düşündüm. Bir sebep bulamadım yani. Fakat bunlar da tesadüf olamayacak gibi geliyor. Belki burayı bile okuyordur yapan(eğer varsa).
Sitelerin reklam olaylarından dolayı kaynaklanıyor olabilir. Emin olun hiçbir insanın sizin benim gibi insanla uğraşacak kadar vakti yok kafanıza takmayın.
Ayrıca Instagram, Twitch şifrenizi değiştikten sonra herhangi bir sorun yaşadınız mı?
Yok, yaşamadım. Fakat hesaplarıma giren kişi istese zaten çalabilirdi hepsini. Neden çalmamış anlamadım. Facebook, mail hepsine girilmiş yani.

Hocam evet, Kaspersky var. Olay geçen sene olmuştu. O zaman da nasıl olduğunu anlamadım fakat önlemleri aldım. Sonra garip bir şekilde yazdığım olaylar oldu. Birisi benimle neden uğraşsın, neden zamanını harcasın diye çok düşündüm. Bir sebep bulamadım yani. Fakat bunlar da tesadüf olamayacak gibi geliyor. Belki burayı bile okuyordur yapan(eğer varsa).

Yok, yaşamadım. Fakat hesaplarıma giren kişi istese zaten çalabilirdi hepsini. Neden çalmamış anlamadım. Facebook, mail hepsine girilmiş yani.

Mail hesabının şifresini değişse çalan kişiye ne gibi bir getirisi olabilir ki? Bu yönden bakmak lazım olaya. İstediğini elde etmiş ve bir daha girmemiş olabilir. Siz tüm önlemleri aldığınız hesaplarda ekstra bir durum yaşamıyor iseniz her şey tesadüften ibaret.

Mail hesabının şifresini değişse çalan kişiye ne gibi bir getirisi olabilir ki? Bu yönden bakmak lazım olaya. İstediğini elde etmiş ve bir daha girmemiş olabilir. Siz tüm önlemleri aldığınız hesaplarda ekstra bir durum yaşamıyor iseniz her şey tesadüften ibaret.
Hocam haklısınız. Hesap çalınsa vs. anlarım fakat beni tedirgin eden durum şu;
Facebook hesabına zaten giriliyormuş. Ben bunu fark ettiğimde ve şifresini değiştirdiğimde mail gelmişti ertesi gün şüpheli giriş denemesi diye. Yani hesaba giriliyor ama bir şey yoktu hesapta. Aynı şekil Gmail hesabım da bir gün kendi kendine şifresi değiştirildi. Fakat kurtardım. Yani Gmail'i çalabilirdi ama yapmadı. Bunlar belirli aralıklarla oldu yani kısa süre içinde değil. Sanki bunları yapan dalga geçiyor gibi. Ufak ufak değişiklikler yapıyor mesela. Benim bile unuttuğum İg hesabına girmiş kullanı adına fazladan bir harf eklemiş. Şifreyi doğru hatırlıyor muyum diye baktım. Evet, şifresi hâlâ aynı ama şüpheli giriş verdiği için giremiyorum. E hesaba girip, böyle bir şey yapmasının nasıl mantıklı açıklaması olabilir anlamıyorum hâlâ.

Geri
Yukarı