Hadron HD1171 mikrofon cızırtı yapıyor

mertSndc

Kilopat
Daha fazla  
Kullandığım kulaklık ucuz, 50 TL olan bir kulaklık ve markası Hadron HD1171. USB girişli bir kulaklık, 2 senedir kullanıyorum. Çözümünü bir türlü bulamadım ama nedense kasaya dokunduğum zaman cızırtı azalıyor. Son 5-6 aydır bu sorunu yaşıyorum. Yeni bir bilgisayar da topladım ve önceki bilgisayarım sorunludur diye düşünüyordum ama sorun halen devam etmekte.

+6.50 dB seviyesinde Equalizer Apo ile kullanıyorum. Gelen elektrikte mi diye düşünüyorum ama 5-6 ay önce sorunsuz kullanıyordum eski bilgisayarımda. Prizi de değiştirdim, sorun gelen elektrikte olsa bile sonuç halen aynı olmuştu. Aldığım yere götürmüştüm ama oradaki bilgisayarda hiçbir cızırtı çıkmamıştı ve sorunsuz çalışıyordu. Acaba USB girişli bir kulaklık alsam yine aynı durumu yaşayacak mıyım anlayamadım bir türlü. Arada bazen hiç olmuyor bu uğultu veya cızırtı sesi.

Eski bilgisayarım:
  • MSI-E33-V2 FM2+ anakart
  • Everest 350W PSU

Yeni bilgisayarım:
  • MSI B550 A-PRO anakart
  • ASUS ROG STRIX 850W 80+ Gold PSU

Mikrofondan çıkan uğultu ya da cızırtı sesi:

Kasaya dokunduğum zamanki çıkan ses:

Son düzenleyen: Moderatör:
Statik elektrikten dolayı mikrofon etkileniyor. Ben bu durumu hoparlörde yaşıyorum. Eğer kasa topraklaması iyi değilse sorun çıkarmaz ama ses rahatsız eder.

Kasa topraklaması dediğim güç kaynağından prize giden topraklama. Oradan sorun olduğunda çıkabiliyor ses. Ve kasada ekstra bir kaçak varsa yapabiliyor.

Kanka bendede oluyodu yeni kulaklık aldım geçti büyük ihtimal sebebi kablosudur pcye Taktığın yer aşınmıştır o kabloyu çevir gene cızırrtı varsa yenisini al :D

Kanka bende de oluyordu yeni kulaklık aldım geçti büyük ihtimal sebebi kablosudur PC'ye taktığın yer aşınmıştır o kabloyu çevir gene cızırrtı varsa yenisini al :D

Ya kablodan olur ya da kasadan. Denesin bence. Ama yenisini almak açıkçası mikrofonda uğraştırmaz.

Kanka bendede oluyodu yeni kulaklık aldım geçti büyük ihtimal sebebi kablosudur pcye Taktığın yer aşınmıştır o kabloyu çevir gene cızırrtı varsa yenisini al :D
Umarım kulaklıktandır alacağım yakında yeni kulaklık.
Statik elektrikten dolayı mikrofon etkileniyor. Ben bu durumu hoparlörde yaşıyorum. Eğer kasa topraklaması iyi değilse sorun çıkarmaz ama ses rahatsız eder.

Kasa topraklaması dediğim güç kaynağından prize giden topraklama. Oradan sorun olduğunda çıkabiliyor ses. Ve kasada ekstra bir kaçak varsa yapabiliyor.
Şuan sıfır ASUS Rog Strix güç kaynağı kullanıyorum bence güç kaynağından olmamalı.

Umarım kulaklıktandır alacağım yakında yeni kulaklık.

Şu an sıfır ASUS ROG STRIX güç kaynağı kullanıyorum bence güç kaynağından olmamalı.

O zaman mikrofondan sorun var. Güç kaynağını bir kez benim için okşayın lütfen özürlerimi iletin lütfen. Krala saygısızlık yaptım.

O zaman mikrofondan sorun var. Güç kaynağını bir kez benim için okşayın lütfen özürlerimi iletin lütfen. Krala saygısızlık yaptım.
Yok o anlamda demedim yani sıfır ve kaliteli bir güç kaynagı eski bilgisayarımda güç kaynağında bir sorun var sanıyordum gelen elektrikte olması lazım o zaman bir problem.

Kaçak olup olmadığını nasıl anlayabilirim.

Yok o anlamda demedim yani sıfır ve kaliteli bir güç kaynagı eski bilgisayarımda güç kaynağında bir sorun var sanıyordum gelen elektrikte olması lazım o zaman bir problem.

Kaçak olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

Bilmiyorum. Kaçak olup olmadığını ben hoparlörden anlıyorum. Hoparlörün güç girişini kasadan alıyorum cızırtı yapıyor. Şarj aletine takıyorum cızırtı yok.

Geri
Yukarı