Hafıza kartı telefonu ısıtır mı?

Asitsiz Soda

Picopat
Daha fazla  
Samsung A30 kullanıyorum dahili 64 GB, 2 hafta kadar önce hafıza çok dolduğu için 32 GB hafıza kartımı 256 GB hafıza kartı ile değiştirdim. Hafıza kartı orijinal Samsung EVO Plus 256 GB. Ancak hiç olmadığı kadar cihaz ısınmaya başladı. Hafıza dolu değil, arka planda uygulamalar açık değil, parlaklık düşük, RAM kullanımı 3/4 civarı ve YouTube, Twitter, Chrome falan kullanıyorum, SD kartın içerisinden bir şeyi değil. Bu süre zarfında şarj kablom da bozuldu ama bence önce ısınma sorunu oluştu.
Hafıza kartı ısınmaya neden olur mu, telefonun hafızasından büyük kapasitesi olması buna neden olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hafıza kartının okuma yazma hızlarının artması onu ısıtır, ancak bu dışarıdan sizin telefondan hissedebileceğiniz bir artış olur mu orası meçhul.
Son 2 haftadır ülke genelinde sıcaklıklar yüksek seyrediyor. Ben bile bir çok cihazın hiç olmadığı kadar ısındığına şahit oldum durumun bununla bir alakası olup olmadığından emin olmak için hafıza kartını çıkarıp aynı senaryoda cihazınızı test edebilir misiniz ?

Hafıza kartının yaratacağı ısıyla telefonun hissedilir şekilde ısınması pek mantıklı gelmedi bana böyle bir duruma da hiç rastlamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı