Hakaret davası nasıl açılır?

• Konuyu başlatan APR
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 1B

APR

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar anlaticagimla ilgili en iyi konu bunu bulabildim anlatiyorum.
Facebook gruplarinda Steam hesabimi satmaya calisiyorum diyati 150TL'di X şahısi gelip 150 TL etmez deyip kufurler ediyor ben nazikce hesap benim istedigim fiyata satarim en dogal hakkim diyorum X kisisi kufurlere devam ediyor ben hic kufur etmeden yaziyorum x kisinie nazik davranip nazikce konusuyorum fakat aileme kadar kufur ediyor en sonunda X kisine yakinda eline mahkeme tutanagi gececek haberin olsun diyorum fotoğrafları alip engelliyorum ama engellemeden önce bir bakiyorum ki butun yorumlari silmis buyuk ihtimalle kucuk birisi simdi ben buna kesin dava acmaya karar verdim fakat bisi bilmiyorum yasim 16 ne yapabilir, yazarsaniz oneri verirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anne ya da baban ile beraber elindeki ekran görüntüleriyle karakol veya savcılığa gidip suç duyurusunda bulunman gerekiyor. Şikayet esnasında avukat desteği isteyebilirsin. Savcılık ilgili firma ya da kurumlardan ip, kullanıcı bilgileri, eski yazışma tüm belgeleri talep edecektir. Edinilen bilgiler neticesinde şahsın kimliği tespit edilirse 18 yaşından küçük olduğun için büyük ihtimal iddianame düzenleyip kamu davası açacaktır. İlk duruşmaya katılır durumu tekrar anlatırsın. Sonraki duruşmalara katılmana bile gerek yok.

Küfür hakaret suç olmaktan çıkmalı artık. Devletin mahkemesinin mesaisi nasıl bu kadar ucuz anlam veremiyorum. Bu gereksiz iş yükü yüzünden önemli davalar agırlaşıyor adalet geç sağlanıyor.
Sana edilene kadar mı? Veya herkes istediği gibi küfür etsin hiçbir inanışın, eğilimin değeri kalmasın?

Yeni konular

Geri
Yukarı