Haksız yere verilen "Yanlış Bilgi" ve "Rapor Sistemi Yasağı" uyarıları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Soft Donanım

Hectopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Sayın moderatörler ve yöneticiler, bu konuyu lütfen baştan sona okuyup ve videoyu izleyip bana cevap vermenizi rica ediyorum ve direkt konuya geçiyorum.

Bugün bu konuda yazdığım mesajdan dolayı "yanlış bilgi" uyarısı yedim.

Şimdi olay şu ben Windows kurulumunu USB'den boot ederek yükseltme yapılmadığını iddia ediyordum ve bu doğruydu. Kanıtlarını göstereceğim. Ancak bir moderatör veya yönetici her kimse bana yanlış bilgi uyarısı attı.
Bu cezayı alınca adeta şaşkınlık geçirdim çünkü "yanlış bilgi" uyarısı yedim ama benim mesajım "doğru bilgi" içeriyordu. Sonra konuşmalar kısmından bu olayı rapor ettim. Bir süre bekledim cevap gelmedi bende yine bu sefer daha farklı cümle ile sorarak rapor ettim. Ve bana şu şekilde komik bir dönüş sağlandı
1643905311986.png
Ben de hem güldüm ve hem de sinirlendim sonra tekrar rapor etmeye kalktığımda rapor cezası aldığımı gördüm. Hani diyorsunuz ya uyarının yanlış olduğunu düşünüyorsanız rapor edin diye, rapor ediyoruz bize bilgisi olmayan kişi böyle cevap verip üstüne rapor cezası veriyor.

Tam bir saçmalık. Her neyse ben tabii bir kuşkulandım dedim karşımda çok köklü bir site "Technopat" var acaba ben mi yanlış biliyorum diye kuşkulandım (Geçmiş senelerde USB'den boot edip yükseltme yapmayı deneyip yükseltme yapılmadığını tecrübe etmeme rağmen.) Sonra hemen VMware sanal makineyi açıp denedim ve olay burada patladı. Alın karşıma çıkan yazı:

unknown.png

Benim "yanlış bilgi" yediğim mesaj:

1643905598520.png

Bir de siz bakın bakalım bunun neresi yanlış bilgi? Bu yediğim uyarının sebebi nedir? Açıklar mısınız bana?
Eğer fotoğrafa inanmıyorsanız buyurun videosunu da çekip liste dışı olarak kanalıma yükledim:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Video liste dışıdır.

Bana raporum üzerine cevap veren kişinin dediği de "size özgü öyle bir uyarı çıkmış olabilir." cümlesini de denemek için elimde ki 6 adet bilgisayarda (laptop/masaüstü) denedim ve birebir aynı sonuç çıktı. Sonuç olarak aynı konudaki "gerçek yanlış bilgi" bu mesaj olmasına rağmen mağdur ben oldum.

Gerçek yanlış bilgi:

1643905827178.png

Hala inanmadıysanız kendi bilgisayarınızda deneyip gözlerinizle görebilirsiniz. Bu konuyu gören üyeler de kendileri deneyip görebilirler.

Haksızlığa düşmekten nefret ederim, sadece yanlış bilgi uyarım silinene kadar bu işin peşini bırakmayacağım.

Moderasyon ekibinden geçerli bir cevap istiyorum. Nasıl Türkiye'nin en iyi forumlarından birisi (belki de en iyisi) böyle bir hata yapabilir anlamış değilim.

Bu konunun çözüme kavuşturulmasını arz ederim, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. USB üzerinden Windows sürümlerini yükseltme özelliği bulunuyor, ille de Windows içerisinden Setup.exe'yi çalıştırma yöntemi şart değil. Örneğin Windows 7'den Windows 8.1'e veya Windows 8.1'den Windows 10'a USB ile Boot ederek yükseltme yapılabilir, ilgili aşamada "Yükselt" seçeneğinin seçilmesi yeterlidir.

Yükselt seçeneğinin altındaki ikinci cümlede yazan şey ise şu: "Bu seçenek yalnızca bilgisayarda desteklenen bir Windows sürümü çalışıyorsa kullanılabilir."

Sizin veya başka bir kullanıcının, sisteminde gerekli şartları sağlamaması sebebiyle böyle bir uyarı alması demek, bahsi geçen yöntemin çalışmadığı anlamına gelmez. Sizin bilgisayarınızda böyle bir hata vermişse siz Setup.exe yöntemiyle kurarsınız, bu sizin sisteminize özgü bir durumdur.

Rapor sistemi yasağı konusuna da değinelim: Rapor sisteminden bize ulaştıktan daha 2 dk bile geçmeden tekrar rapor atarsanız doğal olarak rapor sistemi yasağı uyarısı alırsınız.
Siz ikinci raporunuzu gönderirken biz halihazırda sizin ilk raporunuzu cevaplıyorduk ama siz sabırsız olduğunuz için tekrar ikinci bir rapor atmışsınız.

Aldığınız uyarılarda bir sorun bulunmamaktadır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı