Half-Life için güzel grafik modu önerisi

xPSYCHOx

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle. Bir FPS klasiği olan Half-Life'ı en azından idare eder seviye grafiklerde oynamak istiyorum. Sistemim Black Mesa'yı kaldıramıyor. Önerilerinizi bekliyorum.
8 GB RAM.
AMD R5 M420 2 GB.
AMD A9-9420

Son düzenleyen: Moderatör:
Black Mesa'yı deneyerek mi bunu söylüyorsun yoksa sadece tahmin mi ediyorsun?

Çünkü şöyle bir video buldum Youtube'da:

Düzenleme: Senin işlemcin A9-9420 , videodaki A9-9425 farkındayım ama belki çok da fark yoktur aralarında diye düşünerek videoyu paylaşıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Black Mesa'yı deneyerek mi bunu söylüyorsun yoksa sadece tahmin mi ediyorsun?

Çünkü şöyle bir video buldum YouTube'da:

Düzenleme: Senin işlemcin A9-9420, videodaki A9-9425 farkındayım ama belki çok da fark yoktur aralarında diye düşünerek videoyu paylaşıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Technopat'ta bir keresinde sistemim kaldırır mı gibi bir konu açmıştım. Yanıtlayan kişi ise hayır demişti. Anlayacağın test etmedim.

Technopat'ta bir keresinde sistemim kaldırır mı gibi bir konu açmıştım. Yanıtlayan kişi ise hayır demişti. Anlayacağın test etmedim.
Rastgele tam araştırmadan muhtemelen hayır demişlerdir. Çok kişi öyle yapıyor, bu oyun çok sistem isteyen bir oyun değil, sizde kaldırır.

1710172133300.png

Lütfen söylenen şeyleri kendiniz de test edin, herkese inanmayın.

Açar. N3710 ve HD 405 ile bile, en düşük 600P'de 20'lerde açmıştım. 2012 versiyonunu, 2540M ve HD 3000 ile 720p 60 FPS'te bitirmiştim.

Senin bilgisayarın çok daha iyi olduğunu düşününce, oynarsın pek sorun olmadan.

Buradaki insanlar düşük sistem nedir, düşük sistemlerin performansı nasıldır bilmiyorlar. Kullanmadıkları bileşenler üzerinden, deneyimlemedikleri şeyler üzerinden boş boş yorum yapıyorlar.

Onlara göre RTX serisi bir ekran kartın yoksa, popüler bir AMD/İntel işlemcin yoksa, 16 GB'ın altında bir RAM'in varsa o zaman bilgisayarın hiçbir oyunu çalıştırmaz.

Halbuki düşük sisteme sahip kişinin de beklentisi zaten 9437289 FPS almak değil. Heves ettiği oyunu, o oyunun atmosferini en düşük ayarlarda bile olsa, en düşük çözünürlükte bile olsa, 25-30 FPS arası bile olsa oynamak yetebiliyor bazıları için. O oyunun atmosferine girmek yetebiliyor bazen bazıları için.

Mesela ben GTA 5'i ilk oynadığım zamanlar 20 FPS ile gayet de keyif alarak bitirmiştim. Aylarca da 20 FPS ile açık dünyasında gayet keyifli bir şekilde takılmıştım. Çünkü benim için o oyunu oynayabilmek bile yeterdi o dönem. Daha sonra iyi bir sisteme sahip olduğumda en yüksek ayarlarda yeniden çok kez oynadım. İnan bana 20 FPS oynadığım zamanlarda aldığım keyifi ve heyecanı alamadım.

O yüzden kimsenin hevesini kırmaya gerek. Sen de kimsenin lafına bakma. Kendin deneyimle, bakalım oynatıyor mu oynatmıyor mu bilgisayarın. Eğer oynatmazsa boşuna para vermek istemiyorum diye düşünüyorsan, korsan yükle, oynatıyorsa ve senin için de yeterliyse o zaman orijinal satın alırsın ve oynamaya devam edersin.

Buradaki insanlar düşük sistem nedir, düşük sistemlerin performansı nasıldır bilmiyorlar. Kullanmadıkları bileşenler üzerinden, deneyimlemedikleri şeyler üzerinden boş boş yorum yapıyorlar.

Onlara göre RTX serisi bir ekran kartın yoksa, popüler bir AMD/İntel işlemcin yoksa, 16 GB'ın altında bir RAM'in varsa o zaman bilgisayarın hiçbir oyunu çalıştırmaz.

Halbuki düşük sisteme sahip kişinin de beklentisi zaten 9437289 FPS almak değil. Heves ettiği oyunu, o oyunun atmosferini en düşük ayarlarda bile olsa, en düşük çözünürlükte bile olsa, 25-30 FPS arası bile olsa oynamak yetebiliyor bazıları için. O oyunun atmosferine girmek yetebiliyor bazen bazıları için.

Mesela ben GTA 5'i ilk oynadığım zamanlar 20 FPS ile gayet de keyif alarak bitirmiştim. Aylarca da 20 FPS ile açık dünyasında gayet keyifli bir şekilde takılmıştım. Çünkü benim için o oyunu oynayabilmek bile yeterdi o dönem. Daha sonra iyi bir sisteme sahip olduğumda en yüksek ayarlarda yeniden çok kez oynadım. İnan bana 20 FPS oynadığım zamanlarda aldığım keyifi ve heyecanı alamadım.

O yüzden kimsenin hevesini kırmaya gerek. Sen de kimsenin lafına bak. Kendin deneyimle, bakalım oynatıyor mu oynatmıyor mu bilgisayarın. Eğer oynatmaz boşuna para vermek istemiyorum diye düşünüyorsan, korsan yükle, oynatıyorsa ve senin için de yeterliyse o zaman orijinal satın alırsın ve oynamaya devam edersin.
Böyle bir şey yazacaktım da sonra vazgeçtim, sinir oluyorum şöyle insanlara, oyuna bakmadan sistemin biraz eski diye açmaz diyorlar, çoğu şeyde rastladım buna, kafalarına göre konuşuyorlar.

Siz siz olun, yazılan şeyleri kendiniz kontrol etmeden inanmayın internette.

Geri
Yukarı