Half-Life ve Metro serisi hangi sırayla oynanır?

Halt Life 1'in grafiği geliştirilmiş hali bu Black Mesa değil mi? Normal Half Life 1 3,70 TL iken Black Mesa 50 TL, sadece grafik farkı için o kadar fiyat farkı ödemem zaten ki maksimum bütçem 50 TL. Ucuz ama kaliteli oyun sığdırmaya çalışıyorum bu bütçeye.
Evet, öyle.
İndirimde ₺15. Sık sık indirime giriyor, takip edin. (Şu an indirimdeymiş, yeni fark ettim.)

Son düzenleme:
Zamanında çok çok uyguna almıştım 6 TL falandı. Ama hiç oynamadım çünkü half life olduğunu bilmiyordum. Çok yakın bir arkadaşım indirimde al oynarız demişti ben de sorgulamadan almıştım. Oyun da daha alfanın alfasında adını bilen yok. Neyse işte metroyla mı trenle mi ne uzun süre seyahat ettiğimiz sahne ne zaman bitecek diye evde dolanıyordum sürekli. Sonra böyle oyun mu olur diye silmiştim oyunu. Geçen yıl öğrendim ki efsanevi oyunun remake'i imiş. Bu da böyle küçük bir anımdı. :D

Zamanında çok çok uyguna almıştım 6 TL falandı. Ama hiç oynamadım çünkü half life olduğunu bilmiyordum. Çok yakın bir arkadaşım indirimde al oynarız demişti ben de sorgulamadan almıştım. Oyun da daha alfanın alfasında adını bilen yok. Neyse işte metroyla mı trenle mi ne uzun süre seyahat ettiğimiz sahne ne zaman bitecek diye evde dolanıyordum sürekli. Sonra böyle oyun mu olur diye silmiştim oyunu. Geçen yıl öğrendim ki efsanevi oyunun remake'i imiş. Bu da böyle küçük bir anımdı. :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Metro için Redux sadece grafik ve optimizasyon iyileştirmesi diye biliyorum. O yüzden o kelimeyi saymazsak:
- Metro 2033
- Metro Last Light
- Metro Exodus
Sıralaması böyledir. Mutlaka oyna. Türkçe yamalarıyla beraber tadından yenmez bir oyun oluyor.

Halt Life 1'in grafiği geliştirilmiş hali bu Black Mesa değil mi? Normal Half Life 1 3,70 TL iken Black Mesa 50 TL, sadece grafik farkı için o kadar fiyat farkı ödemem zaten ki maksimum bütçem 50 TL. Ucuz ama kaliteli oyun sığdırmaya çalışıyorum bu bütçeye.
Black mesa şuan 15.50, oyun gerek grafik gerek oynanış anlamında çok geliştirilmiş. Xen tamamen farklı bi deneyim mesela Black Mesa'da. Half Life de oynayabilirsiniz ama grafikleri şu zamanda kendi içine çok çekmiyor açıkcası. Diğer ek paketler oyun evrenine hakim olmak isterseniz Blue Shift ve Opposing Force oynayabilirsiniz. Ama dediğim gibi, ben anakarakterin gördüğü kadarını görüp ona göre hikayeye devam edeceğim derseniz gerek yok. Bu ek paketler de zaten ana karakterle aynı anda geçiyor ama farklı karakterleri oynuyorsunuz. Source ye gerek yok
-Half Life 1 (Tercihlere göre Blue Shift ve Opposing Force)
-Half Life 2
-Half Life 2 Episode 1
-Half Life 2 Episode 2
Half Life 2 nin Lost Coast eklentisi var ama ne işe yarıyor haberim yok.

Metro serisinde ise Reduxler sadece grafik geliştirmesi. 2033 ile 2033 redux arasında sadece grafik farkı var. (yapay zeka, oynanış farkı varsa haberim yok.) Pc aldırıyor ise Reduxleri oynamak daha mantıklı.
Metro 2033 Redux
Metro Last Nİght Redux
Exodus hikaye devamı mı bilmiyorum ama o büyük ihtimal öyledir. Epic'te kuponla beraber 39 a da alabilirsiniz onu.

Black mesa şuan 15.50, oyun gerek grafik gerek oynanış anlamında çok geliştirilmiş. Xen tamamen farklı bi deneyim mesela Black Mesa'da. Half Life de oynayabilirsiniz ama grafikleri şu zamanda kendi içine çok çekmiyor açıkcası.
Evet, öyle.
İndirimde ₺15. Sık sık indirime giriyor, takip edin. (Şu an indirimdeymiş, yeni fark ettim.)
O halde dediğiniz gibi Half Life 1'i ve Source'yi çıkartıp Black Mesa'yı ekleyebilirim listeye, teşekkür ederim hepinize.

Kesinlikle Half-Life 1 yerine Black Mesa oynamanı tavsiye ederim. 1. oyuna %100 sadık bir şekilde yapmışlar. Üstelik internette TR doku paketi var. Onunla oynamanı tavsiye ederim. Tabelalar vesaire komple Türkçe.

Oyunu oynarken insanlar hiç bir lootu kaçırmayayım diye etrafa bakınır. ben hiç bir tabelayı kaçırmayayım diye bakıyordum :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu da Black Mesa ve Half-Life 1 karşılaştırması. İçerik olarak bir farkı olmadığını görebilirsin;

Son düzenleme:

Geri
Yukarı