Halo the Master chief Collection'a hangi oyundan başlanmalıdır?

ZesuN

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bu sorunun yanıtına bir ton siteden baktım herkes Halo: Reach'den başlamamı söylemiş lakin oyuna başladığım zamandan beridir ne dönüyor hiçbir şey çözemedim. Biz kimiz yanımızdakiler kim oyunda ne dönüyor hiçbir şey oluşmadı kafamda. Halo ile ilgili hiçbir şey bilmiyorum ilk defa başladım bu yüzdende hikaye hakkında en ufak fikrim bile yok. Seriyi bilen arkadaşlar sizce bu oyunu bırakıp Halo combat Evolved mı oynamalıyım yoksa oynadıkça hikaye hakkında bir şeyler öğrenebilecek miyim?

Bende satın aldım ama daha oynamadım. Hikayesi uzaktan insan ırkı uzaya ulaşacak kadar gelişmiş karşısında tehdit bulmuş, ona karşı savaşıyor gibi duruyor. Neyse burayı geçelim, benim tavsiyem herhangi bir seriyi kronolojik sırasına göre asla oynama, çıkış sırasına göre oyna. Çünkü adamlar zaten kronolojik olarak sunmak isteseydi oyunları ona göre çıkarırdı. Malum birde buna ek olarak günümüzde seriler arasında 1-2 değil 9-10 yıllık süreler var. Yeni bir oyundan eskisine geçince oynama isteğinde de azalma olacak ister istemez. O yüzden çıkış tarihine göre eskiden yeniye git daha iyi olur.

Bence de çıkış yılına göre oynamak daha mantıklı.Herkes kronolojik olarak oyna Reach'den başla dedi kafam allak bullak oldu zibilyon tane karakter hikayede kullanılan terimler falan gram bilgim yok sadece düşman öldürdüm oyunda.Dediğiniz gibi Combat Evolved'dan başlayacağım.

Master Chief collectionda kronolojik sıraya göre sıralanmış durumda oyun. Istersen çıkış sırasına göre de oynayabilirsin. Ben kronolojik oynamıştim. Bir noktada açılıp anlatıyor oyun. Altyazı olmadığından anlamak takip etmek zor oluyor bazen.

Yok hocam Türkçe alt yazı var da yine de ben anlamadım oyun daha bir şey anlatmadı. Ben Halo Combat Evolved'dan başlayacağım Reach'i daha sonra tekrar oynarım.

Yok hocam Türkçe alt yazı var da yine de ben anlamadım oyun daha bir şey anlatmadı. Ben Halo Combat Evolved'dan başlayacağım Reach'i daha sonra tekrar oynarım.
Alt yazı yama falan mı? Orijinalinde yoktu diye hatırlıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…