Hangi aşıyı oldunuz?

Re Malaka

Decipat
Makaleler
17
Yer
Rome
8 ay önce COVID-19 hastalığını geçirmiştim. Bugün ise Sinovac aşısı oldum.
Aşı anında hiç acı olmadı. Hayatımda olduğum en hissiz aşıydı diyebilirim. Tetenoz falan kolu iptal ediyor.
1 saat oldu, henüz bir semptom yok. Genelde kol ve baş ağrısı olabiliyormuş. Gelişme olursa yazarım.

Sinovac seçme nedenim: daha önce covid geçirmiş olmam, daha az ağrı ve yan etki ile ilkel yöntem oluşu

Peki siz hangi aşıyı oldunuz? Tecrübeleriniz nasıldı? Bir veri tabanı oluşturarak aşı olacak insanlara fikir veririz.

Biontech oldum, 2. doz 23 Temmuz'da. Aşı yerinde ağrı olmadı, 3 saat kadar hafif bir his oldu ama sonrasında koluma vurduğum halde hiçbir ağrı hissi yoktu. Bir yan etki görmedim, sonrasında yarım saat kadar uyuma ihtiyacı hissettim ama günlük bir durum da olabilir bazen olduğu gibi.

Biontech. Hatırladığım kadarıyla, ilk gün kol ağrısı, sonra eklem, sonra kas, sonra ise, kalp ağrısı olmaya başladı.

Henüz olmadım ama Biontech olmayı düşünüyorum.

BioNtech oldum. 22'sinde 2. bölüme geçiyorum. Yine 1 saniye bile beklemeden hastaneden kaçacağım.

21.30 civarında olmuştum. Sabaha kolum ağrıyordu. 2 gün civarı sürdü. Başka bir sıkıntısı yok.

Biontech aşısı oldum. İkincisi için daha zaman var. Bir ara Covid olanlar için ikincisi olunmayacak dediler. Şimdi ise olacaksınız diyorlar.

Selamlar ilk önce BioNTech'in koruyuculuğu daha fazla fakat genç bireylerde kısır bırakma ihtimali yüksek çünkü genleri değiştiriyor Sinovac ise koruyuculuğu daha az fakat çok daha güvenilir ben Sinovac olmayı düşünüyorum size de tercihim Sinovac'tır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…