Hangi bilgisayar markası iyidir?

Toshiba'yı tavsiye eden arkadaşlara katılmıyorum çünkü o markanın laptopları ile çok defa sorun yaşadığımı belirteyim. Şu ana kadar 40 üzeri Toshiba'nın tesliminde aracı olduysam en az yarısı garanti süresi dolmadan ciddi problemler yüzünden servise yollandı.

Teknoloji genel olarak şans işi, ancak büyük bir sorun çıkma ihtimali diğerlerine göre az olan markalar "gördüğüm" kadarıyla Asus, MSI, Sony ve Samsung. Lenovo ve Dell de çok sorun çıkaran bir markalar değil, ancak 2 yıl dolmadan anakart değişimi yapılması gereken birkaç Dell ve Lenovo gördüm. (Dell'lerden biri benim XPS 1645 serisinden olandı.)

Asus'un klavye ve USB kontrolcüsü, MSI'ın fan ve akımsal (kaçak) sorunları, Samsung'un batarya sorunları gibi bazı kronik problemler de alışık olduğum bir durum ancak genele bakarsak daha güvenilirler.

Bu istatistikleri kafamdan kabaca yaparken teslim edilen cihaz sayısı / servise dönen oranını göz önünde bulundurdum.
Şuan yeni bilgisayarım garantiye gittiği için Toshiba Laptopu kullanıyorum. 7 yıllık hala çalışıyor biraz takılmalar var ama çok değil 1000 lira gibi bir fiyata almıştım.

Şuan yeni bilgisayarım garantiye gittiği için Toshiba Laptopu kullanıyorum. 7 yıllık hala çalışıyor biraz takılmalar var ama çok değil 1000 lira gibi bir fiyata almıştım.
Sendeki Toshiba'nın şansına 7 yıldır sorun çıkarmaması, benim gördüğüm onlarca Toshiba'nın en az yarısının 2 yıl içinde servise geri döndüğü gerçeğini değiştirmiyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı