Hangi hazır sistem alınmalı?

VULCAN daha mantıklı ama SSD'si kötü. Hazır sistemlere ucuz ve kötü SSD konulması artık çok normal bir durum haline geldi. 4070 ti S olan sistemlere bile 500 GB 2400/1500 SSD takıyorlar. 4060 ti sistem aldım diye sevinirken YT'deki test videoları ile kendi sistemindeki FPS farkını görünce üzülürsün. Test için çoğu kanal iyi SSD kullanıyor.

400TL bence değer hocam. Alacak kişiye bağlı. F serisi almamak iyi bir seçim olur.
Kişiye göre değişir. Örnek ekran kartını satıp yenisini alacaksın ama kart gelene kadar R5 7500F ile sistemi kullanamazsın ama R5 7600 ile kullanabilirsin. 400 TL'ye değer bir fark.

VULCAN daha mantıklı ama SSD'si kötü. Hazır sistemlere ucuz ve kötü SSD konulması artık çok normal bir durum haline geldi. 4070 ti S olan sistemlere bile 500 GB 2400/1500 SSD takıyorlar. 4060 ti sistem aldım diye sevinirken YT'deki test videoları ile kendi sistemindeki FPS farkını görünce üzülürsün. Test için çoğu kanal iyi SSD kullanıyor.

Kişiye göre değişir. Örnek ekran kartını satıp yenisini alacaksın ama kart gelene kadar R5 7500F ile sistemi kullanamazsın ama R5 7600 ile kullanabilirsin. 400 TL'ye değer bir fark.
Kafam iyice karıştı şimdi ssd sinide değiştirim desen çok pahalıya patlıyo bu seferde. Aşırı etkiler mi ssd.

Kafam iyice karıştı şimdi ssd sinide değiştirim desen çok pahalıya patlıyo bu seferde. Aşırı etkiler mi ssd.
Performans olarak bakıldığında her zaman ekran kartı ve işlemci ön planda olsada kötü bir SSD performansını önemli ölçüde etkiler. iyi bir SSD ile bilgisayar gözle görülür şekilde daha hızlı çalışır.

Bu en uygunu. Yukarıdaki arkadaşlar o sistemin pahalı olduğunu söylememe rağmen hala nasıl yüzsüzce milleti kazıklamaya çalışıyor anlamış değilim. Bir mod falan yok mu bunları temizleyecek? Adam göz göre göre pahalı sistemleri atıyor. Bu sistemi böyle al. Soğutucuyu da hepsiburadadan 3 ay sonra ödeme + 6 taksit kampanyası ile alabilirsin. 30K'yı geçmek istemediğini söylemişsin fakat en uygun böyle oluyor.
En ucuz soğutucu bu, ag400 daha sessiz çalışır ama ikisi de yeterli derecede soğutur durumuna göre seç
Hero 7A- RTX/RX - Game Garaj
1710580366794.png

Vulcan'ın saf hali 1000 tl daha pahalı. SSD özelleştirmesi 500 TL daha pahalı. Gaming gen'de ram stokları bittiği için hiçbir yapılabilir ram özelleştirmesi de yok. En ucuzu 2100 TL o da 5200 mhz cl40 gibi berbat değerlerde ram seçebiliyorsun. Benim attığım sistemde o paraya 6000 mhz cl32 seçiliyor. Hiç olmazsa 300 liraya 32 gb seçiliyor 1x16 5200 mhz cl 40'tan iyidir.

Sana atılan 1800 TL'lik soğutucu burada 1460 TL ama bütçen yetmiyor yoksa seçtirirdim.

Dosya Ekleri

• 1710580355814.png
    1710580355814.png
    93,7 KB · Görüntüleme: 6
Arkadaşlar şu bilgisayarlardan hangisi en iyisi artık karar verelim bence. Ürünlerde değiştirebileceğimiz parçalar varsa söylerseniz seviniriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı