Hangi interneti kullanmalıyım?

Arpenix

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, öncelikle Turkcell'den 2 yılıın sonunda kullanmayı bırakcağım.
Mümkünse tahattüz bir internet kullanmak istiyorum aklıma ilk gelen TurkNet oldu ama altyapı sorguladığımda oturduğum bölgede maksimum 30 Mbps hız alıcağımı gösteriyordu, ne kadar da TurkNet kullanmak istesem de maalesef 30Mbps benim için az bir hız.
Önereceğiniz internet paketlerini fiyatları 180 TL'yi geçmediği sürece kullanabilirim.
Turkcell ile kötü bir deneyim oldu ilk başlarda 20Mbps download 3Mbps upload alabiliyorken şu an 9Mbps download 900 kpbs uploaddan fazla bir hız alamıyorum defalarca müşteri hizmetleriyle konuştum ve çarenin tahatüt bitince interneti değiştirmekle buldum.
Önerelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, öncelikle Turkcell'den 2 yılıın sonunda kullanmayı bırakcağım.
Mümkünse tahattüz bir internet kullanmak istiyorum aklıma ilk gelen TurkNet oldu ama altyapı sorguladığımda oturduğum bölgede maksimum 30 Mbps hız alıcağımı gösteriyordu, ne kadar da TurkNet kullanmak istesem de maalesef 30Mbps benim için az bir hız.
Önereceğiniz internet paketlerini fiyatları 180 TL'yi geçmediği sürece kullanabilirim.
Turkcell ile kötü bir deneyim oldu ilk başlarda 20Mbps download 3Mbps upload alabiliyorken şu an 9Mbps download 900 kpbs uploaddan fazla bir hız alamıyorum defalarca müşteri hizmetleriyle konuştum ve çarenin tahatüt bitince interneti değiştirmekle buldum.
Önerelerinizi bekliyorum.

Eğer ki Turkcell Superonline altyapınız var ise, Millenicom 100 Mbit tarife bağlatmanızı tavsiye ederim. Hem kaliteli hem hız düşmesi yaşamadım bugüne kadar. En ufak problemde de yardımcı oluyorlar.

Eğer ki Turkcell Superonline altyapınız var ise, Millenicom 100 Mbit tarife bağlatmanızı tavsiye ederim. Hem kaliteli hem hız düşmesi yaşamadım bugüne kadar. En ufak problemde de yardımcı oluyorlar.

Superonline altyapısı var ama Millenicom'u akrabalarım kullanıyordu, en son 2 3 ay önce gittiğimde her 1-2 saatte bir bağlantı kesintisi yaşıyordum. Belkide orada sıkıntı vardı tam olarak bilmiyorum, Millenicom'la görüşeceğim müşteri hizmetlerini iyi olduğunu söylüyorsun eğer öyleyse büyük ihtimalle 6 şubat'da tahatüt bittiği zaman geçeceğim.

Superonline altyapısı var ama Millenicom'u akrabalarım kullanıyordu, en son 2 3 ay önce gittiğimde her 1-2 saatte bir bağlantı kesintisi yaşıyordum. Belkide orada sıkıntı vardı tam olarak bilmiyorum, Millenicom'la görüşeceğim müşteri hizmetlerini iyi olduğunu söylüyorsun eğer öyleyse büyük ihtimalle 6 şubat'da tahatüt bittiği zaman geçeceğim.
Tanıdıklarına sor iyice araştır

Her evin altyapısına göre değişir. Mesela TurkNet iyi bir sağlayıcı fakat ben şu an TurkNet kullansaydım sinirlenmekten başka bir şey geçmeyecekti elime çünkü altyapım iyi değil. Ama Turkcell Superonline fiber altyapısı olduğunu öğrendim aradım Millenicom'u 105 liraya 100 Mbit interneti sabit bir şekilde alıyorum. Hatta 12.5 MB saniye indirmem gerekirken 13.5 14 MB saniye sabit değerlerle indiriyorum.

Millenicom kullandım, bağlantı olarak pek sorun yaşamadım, sadece kafalarına göre önceden bildirmeden fiyat artışı yapabiliyorlar, bunu da taahhütsüz olmaya bağlıyorlar. Bu nedenle Turknet'e geçtim ne fiyat artışı konusunda ne de internet konusunda sorun yaşamıyorum. Farklı operatörlere ait alt yapı bile olsa eğer alt yapı varsa hem Turknet hem de Millenicom taahhütsüz bağlantı sağlayabiliyor.

Her evin altyapısına göre değişir. Mesela TurkNet iyi bir sağlayıcı fakat ben şu an TurkNet kullansaydım sinirlenmekten başka bir şey geçmeyecekti elime çünkü altyapım iyi değil. Ama Turkcell Superonline fiber altyapısı olduğunu öğrendim aradım Millenicom'u 105 liraya 100 Mbit interneti sabit bir şekilde alıyorum. Hatta 12.5 MB saniye indirmem gerekirken 13.5 14 MB saniye sabit değerlerle indiriyorum.

Millenicom'da hız sorgulattım 83Mbps hız alabileceğimi söylüyor.
Eğer gerçekten böyle bir hız verebilirse geçebilirm ama kampnaya koşullarına baktığımda kurulum ücreti gibi bir takım ekstra ücretler gördüm. Bu ücretler olmasa 1-2 ay deneyebilirdim aslında.
Millenicom kullandım, bağlantı olarak pek sorun yaşamadım, sadece kafalarına göre önceden bildirmeden fiyat artışı yapabiliyorlar, bunu da taahhütsüz olmaya bağlıyorlar. Bu nedenle TurkNet'e geçtim ne fiyat artışı konusunda ne de internet konusunda sorun yaşamıyorum. Farklı operatörlere ait altyapı bile olsa eğer altyapı varsa hem TurkNet hem de Millenicom taahhütsüz bağlantı sağlayabiliyor.

Millenicom'da kampanya koşullarında ekstra ücretler olduğun gördüm ve benim kullancağım paket tahatütsüz olur kafalarına göre fiyat artışı yapmaları pek de iyi olmaz açıkçası.
Turkcell'in verdiği modemi iade etmeden Millenicom'a geçip 1 ay kullanabiliyormuşum sanırım.
1 ay Millenicom kullanacağım eğer öyle oluyorsa.
TurkNet'in verdiği hız yinede düşük gelmese her zaman tercih ediceğim tabikide o.

Dosya Ekleri

• resim_2022-01-12_224918.png
    resim_2022-01-12_224918.png
    62,2 KB · Görüntüleme: 70
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı