Hangi işlemciyi ve ekran kartını almalıyım?

Lee Everett

Hectopat
Arkadaşlar, MSI H110M PRO-v adlı anakartı alacağım. Bu anakart için ileride GTX 1060 6 GB almayı düşünüyorum. Bu arada 1060 6 GB'ın fiyatına göre daha iyi bir ekran kartı varsa önerirseniz sevinirim. Bu anakartın yanına 1060 6 GB alacağım için darboğaz yapmayan bir işlemci almayı düşünüyorum ama ucuz bir şey olmasını istiyorum. G5400 ve i3-8100 benim anakartıma uyan ucuz işlemcilermiş ama hangisini tercih etmeliyim ya da bu fiyatlarda 2. el bir işlemci var mı darboğaz yaptırsa bile fazla yaptırmayacak? Hem işlemci hem ekran kartı açısından.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, MSI H110M PRO-v adlı anakartı alacağım. Bu anakart için ileride GTX 1060 6 GB almayı düşünüyorum. Bu arada 1060 6 GB'ın fiyatına göre daha iyi bir ekran kartı varsa önerirseniz sevinirim. Bu anakartın yanına 1060 6 GB alacağım için darboğaz yapmayan bir işlemci almayı düşünüyorum ama ucuz bir şey olmasını istiyorum. G5400 ve i3-8100 benim anakartıma uyan ucuz işlemcilermiş ama hangisini tercih etmeliyim ya da bu fiyatlarda 2. el bir işlemci var mı darboğaz yaptırsa bile fazla yaptırmayacak? Hem işlemci hem ekran kartı açısından.
H110 anakarta dediğin işlemciler olmaz. Onun için H110 değil H310 anakart gerekiyor. İşlemci olarak da 9100F olabilir.

1060 karta ne kadar vereceksiniz ? Ona göre alternatif varsa söyleyebilirim.

Şu an hemen almayacağım ama ekran kartı şu an en ucuz 1054 TL'ye bulunmakta bir tane, sahibinden sitesinde. 1060 gibi ya da daha güzel bir kart var mı fiyatı düşük ya da aynı olan? H110 anakartını almamın sebebi sahibinden sitesinde çok ucuz fiyata birden çok bulunması ve H310'un 200 TL fazlaya sıfırı satılsa bile bir anda alamam çünkü anakart+işlemciyi 345 falana satıcam diğer kalan parayı çıkartamam. Birde eğer H310 daha iyiyse sizce birazcık daha üzerine koyup H310 mu almak mantıklı olur?

Şu an hemen almayacağım ama ekran kartı şu an en ucuz 1054 TL'ye bulunmakta bir tane, sahibinden sitesinde. 1060 gibi ya da daha güzel bir kart var mı fiyatı düşük ya da aynı olan? H110 anakartını almamın sebebi sahibinden sitesinde çok ucuz fiyata birden çok bulunması ve H310'un 200 TL fazlaya sıfırı satılsa bile bir anda alamam çünkü anakart+işlemciyi 345 falana satıcam diğer kalan parayı çıkartamam.

O zaman 2.el alın tüm sistemi seçe seçe temiz daha iyi olur (bütçe dostu)

Yeni konular

Geri
Yukarı