Hangi Lenovo Ideapad Gaming 3 laptop alınmalı?

Kerem9

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Linklerde ki iki laptop arasında kaldım. Aslında gönlümden geçen Ryzen7 ve 3060'lı olan modeliydi fakat onun fiyatı arttı. Bu şartlar da pek de düşeceğini sanmam. Şimdi güncel indirimle bu iki PC arasında kaldım. Sizce Ryzen 5 ile 3060 mı yoksa Ryzen7 ile 3050 Ti mı? Üniversiteye geçeceğim için laptop alıyorum. Derslerimde kullanacağım. Oyunda oynarım fakat oynadığım oyunlar LoL, Valorant, FIFA, NBA gibi orta derece oyunlar. Grafiği yüksek oyunlar pek oynamıyorum. Kısacası gündelik kullanım ve oyun için hangisini seçmeliyim? 3060 için bir tık düşük işlemci + 1.5k değer mi? Yoksa ders + bu saydığım oyunlar için 3050 Ti da yeterli olur mu?

Eğer dediğiniz gibi oyunlarsa 3050 Ti almanızda sakınca yok lakin yeni nesil oyunlara da kayacaksanız AAA 3060 almanız lazım olur şahsen zaten bu şarj sorunu dediğimiz AAA sorunlarda baş gösteriyor enerjiyi fazlaca tükettiğinden çünkü Laptop şarjı 130W'lık enerji sağlarken 140Wluk bir enerji tüketiyor laptop da ama bu sistemin gücünü Full kullanacak oyunlarda ancak kendini gösterir yazdığınız oyunlarda pek göstermez.
@messinicocugu gene ben emin olmak için etiketleyeyim üstadı.

Geri
Yukarı