Hangi "Microsoft Visual C++" yazılımları yüklenmeli?

lolcuefe

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda kullanmadığım "Microsoft Visual C++" kurulumları var. Hangisinin kullanılıp kullanılmadığını bilmiyorum. Nasıl öğrenebilirim?

Dosya Ekleri

• kullanılmayan.png
    kullanılmayan.png
    21,9 KB · Görüntüleme: 92
Bunları siz yüklemediyseniz ya Windows update kendisi yükledi yada oynadığınız oyunların, kullandığınız programların kurulum dosyaları ile yüklenmiştir. Diğer yazılımlar bu bileşenleri gerektirdiği için yüklü olması şarttır. Ancak şöyle bir durum var. Örneğin kullandığınız bir program 2008 paketini gerektiriyor ve ondan başkası da o paketle gelen bileşenleri gerektirmiyorsa söz konusu program kaldırıldıktan sonra o 2008 paketi de kaldırılabilir. Şu an hangisinin aktif kullanıldığını bilemeyiz. Eğer format sonrası hangisi yüklenecek diye merak ediyorsanız ister hepsini manuel kurarsınız isterseniz gerektiren programın kendisinin kurmasını beklersiniz. Mesela Steam üzerinden oynacak bir oyun bunlardan birisini gerektiriyorsa Steam arka planda otomatik olarak kuruyor. Yani çoğu durumda elle kurmaya gerek bile kalmıyor.

Programların düzgün çalışması için hiçii bir Visual C++ Redist paketini veya .NET framework kurulumunu kaldırmayın.

Hepsini yükle gitsin. İlla hangisini yüklemem gerekiyor dersen 2015'den sonrasını yüklemen lazım.

Bunlar zaten yüklü. Kaldırmak istiyorum ama hangisinin kullanılıp kullanılmadığını bilmiyorum
Bilgisayarımda kullanmadığım "Microsoft Visual C++" kurulumları var. Hangisinin kullanılıp kullanılmadığını bilmiyorum. Nasıl öğrenebilirim?

Programlar zaten kurulu, kaldırmak istiyorum.

Bunları siz yüklemediyseniz ya Windows Update kendisi yükledi ya da oynadığınız oyunların, kullandığınız programların kurulum dosyaları ile yüklenmiştir. Diğer yazılımlar bu bileşenleri gerektirdiği için yüklü olması şarttır. Ancak şöyle bir durum var. Örneğin kullandığınız bir program 2008 paketini gerektiriyor ve ondan başkası da o paketle gelen bileşenleri gerektirmiyorsa söz konusu program kaldırıldıktan sonra o 2008 paketi de kaldırılabilir. Şu an hangisinin aktif kullanıldığını bilemeyiz. Eğer format sonrası hangisi yüklenecek diye merak ediyorsanız ister hepsini manuel kurarsınız isterseniz gerektiren programın kendisinin kurmasını beklersiniz. Mesela Steam üzerinden oynacak bir oyun bunlardan birisini gerektiriyorsa Steam arka planda otomatik olarak kuruyor. Yani çoğu durumda elle kurmaya gerek bile kalmıyor.

Programların düzgün çalışması için hiçii bir Visual C++ Redist paketini veya .NET Framework kurulumunu kaldırmayın.

Bunların çoğu sildiğim programların redistleri kullanılmayanlar var aralarında.

Yeni konular

Geri
Yukarı