Hangi Pardus Sürümü Daha Sorunsuz

canoderratata

Kilopat
Makaleler
45
Yer
Kırşehir
Pardus 2013 Anka Alpha indiriyorum. En sorunsuzu bu sürüm mü ? Yoksa başka bir sürümü mü kurmalıyım ?

Alpha, Pisi sistemi üzerine kurulu - diğerleri Debian sistemi üzerine kurulacak denmişti en son. Alpha, A harfidir ya, ilk sürüm yani, stabilden hallice çıkabilir.

Deneme amaçlı Alpha kur ama Live-cd/usb'si yok bildiğim kadarıyla (yamuluyorumdur herhalde), fakat Deb'e geçmeme sebepleri konusunda bilgim yok.

Pardus Anka
Pisi Linux diye ayrılmış gruplar.
Tübitak ise Debian tabanlı bir sistem üzerine yoğunlaşmışmuşmüş.

Alpha sürüm adı üstünde Alpha. Stabil sürüm indir derim. Hani sorun olduğundan değil ama madem ensorunsuz sürümü arıyorsun, o zaman Alpha etiketli bir sürüm indirmemen gerek.

Recep : Windows 8.1
Ben : Kullanacağın programın stabilitesine göre Win 7 / 8.

Linux : TR olması zorunlu değilse, Debian / Ubuntu denemek için güzeldir. Daha hafif distro'lar da mevcuttur, ihtiyaç meselesi.

Şöyle söyleyeyim. Şu an Windows 8 Pro 64 bit kullanıyorum. Ona dokunmayacağım. 2. bir HDD var ona Pardus kuracağım. Pardus istemesem Ubuntu kurardım fakat Pardus istiyorum.

Recep : Windows 8.1
Ben : Kullanacağın programın stabilitesine göre Win 7 / 8.

Linux : TR olması zorunlu değilse, Debian / Ubuntu denemek için güzeldir. Daha hafif distro'lar da mevcuttur, ihtiyaç meselesi.

Mert az ve öz anlatmış, bilen kişi belli ediyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…