Hangi RX 6700 XT'yi almalıyım?

XFX Swift ise Nitro daha iyi. Nitro Sapphire'nin en iyi modeli.

En iyi modeli demek yanlış olur. Tercih sunulmuş hangisini istiyorsan onu alırsın. Segment yükseldikçe kartların kullandığı saat hızı ve bellek hızı yükseliyor onda göre soğutma bloğu değişiyor kullandıkları watta kadar. Benim kişisel tecrübem AMD kartlarda XFX de Swift Sapphire'de Pulse modelleri daha kararlı. Tercih ve nakit meselesi bunlar.

XFX Amerikan şirketi. Sapphire Hong Kong bazlı Çin şirketi. İkisi de senelerdir sadece AMD kart üretiyor(XFX eskiden NVIDIA da üretti bu arada). Türkiye pazarında Sapphire daha hakim fakat ben tercihimi XFX'den yana kullanırım. Elimde XFX Swift 210 RX 6600'ler var gayet memnunum.
Ekstra not olarak XFX kartlarda giriş segmenti swift, orta segment quik, üst segment merc. Arasında bulunan farkları kendi sitesinde edinebilirsin.
XFX RX 7700 XT Speedster Qick 319 XT Black RX-77TQICKB9 192 Bit GDDR6 12 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bu ürün hocam nitro ile birebir aynı fiyat

6000 serisi ucuz fakat bu kartlara gelecek güncelleme hypr RX ile çok faydasını göreceğimi düşünüyorum 6750xt ile arasında %15 ±5 performans farkı var vereceğim fiyata değer bı değişim bana göre
Ne dediğinizi anlamadım. Yanlış mesajımı cevapladınız?

hayır dostum senin mesajına yanıt olarak 6000 serisi yerine 7000 serisini alacağımı ileriye dönük olarak iyi iş çıkaracağını belirttim
Tabii bütçe varsa 7000 serisi alınır fakat attığım kartı şu an çok F/P durumda diye attım.

Geri
Yukarı