Hangi Samsung SSD'yi tercih etmeliyim?

Knight Davion

Kilopat
Arkadaşlar merhaba.

Size şöyle bir sorum var.

Ben bir dizüstü bilgisayar aldım. İçinde 256 GB Samsung PM981 M.2 SSD PCI-e 3.0 X4 (okuma: 3000 MB/s - yazma: 1300 MB/s) ile geldi. Bilgisayarda toplam 2 adet M.2 SATA slotu ve 2.5" SATA slotu var. Diğer M.2 SATA slotu için internetten 1450 TL'ye Samsung 970 Evo NVMe 1TB 3400 MB-2500MB/s M.2 SSD (MZ-V7E1T0BW) satın aldım.

(1. seçenek) eğer satın aldığım yere içinde gelen SSD'yi geri verip 470 TL fark ödeyerek 512 GB Samsung PM981A M.2 SSD PCI-e 3.0 X4 (okuma: 3500 MB/s - yazma: 2900 MB/s) ile değiştirsem mi?

(2. seçenek) yoksa yine bilgisayarın içinde gelen SSD'yi geri verip 1177 TL fark ödeyerek 1TB Samsung PM981A M.2 SSD PCI-e 3.0 X4 (okuma: 3500 MB/s - yazma: 3000 MB/s) ile mi değiştirsem?

Veya iki seçenekteki işlemi de yapmayıp eğer şansım yaver giderse içinde gelen SSD'yi hiç kullanmamama rağmen 2. el olarak satıp başka bir M.2 veya 2.5" SATA SSD mi alsam. Çünkü içinde gelen SSD'nin çok kullanışlı olacağını düşünmüyorum. Toplamda 1 TB hafızanın yeteceğini de düşünmüyorum. Yeni aldığım bilgisayarda HDD sesi duymak istemiyorum. Render vs. yapmayacağım sadece oyun için kullanacağım bilgisayarı ve SSD'leri.

Bu arada Samsung'un kendi sitesinde veya güvenilir bir kaynakta bulamadım ama forumlarda Samsung PM981A SSD'sinin Samsung Magician uygulamasında gözükmediği ve bu yüzden yönetilemediği yazmakta, doğru mu?

1. veya 2. seçeneği seçersem sizce Windows'u hangi SSD'ye kursam daha mantıklı olur?

Yardımınızı rica ediyorum.
Hepinize sağlıklı günler diliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki sonuç olarak ne yapayım, ya da hiçbir şey yapmayayım mı? :)
Konudaki diğer sorular hakkında yardımcı olabilecek arkadaşlarımızı konuya bekliyorum. :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı