Hangi spor dalı seçmeliyim?

Samed123

Hectopat
Arkadaşlar gittiğim okul biraz belalı sınıfta kalmış bazı çocuklar enseme ya da koluma vurup duruyorlar. Spora gidip kendimi savunmayı öğrenmek istiyorum. Boksa merakım var. Karetede öneriyorlar sizce hangisini seçmeliyim bacaklarımı pek kaldırmıyorum esnek degilim. Kilom: 53 boyum:1.60 yaş: 14 bir de gideceğim bu sporların aylık fiyatları ne olur?

Arkadaşlar gittiğim okul biraz belalı sınıfta kalmış bazı çocuklar enseme ya da koluma vurup duruyorlar. Spora gidip kendimi savunmayı öğrenmek istiyorum. Boksa merakım var. Karetede öneriyorlar sizce hangisini seçmeliyim bacaklarımı pek kaldırmıyorum esnek degilim. Kilom: 53 boyum:1.60 yaş: 14 bir de gideceğim bu sporların aylık fiyatları ne olur?
Karate bir savunma sporu saldırı değil öncelikle. Boks meraknız varsa üzerine gidebilirsiniz. Ben olsam bir dal seçmeden spor salonuna giderdim. Kas karın vesaire çalışırdım.

Spor salonuna gidip kendini fiziksel anlamda diri tutmak ve genişlemek için gitmeni öneririm. Ardından boksa yazılın deneyin gitmek zorunda değilsiniz. 1 ay gidin kıyafet vesayre isterlerse oralarda kullanılmış vardır deneyim derim birşey olmaz. 1 ay sonunda beğenmezseniz çıkın başka birşey deneyin.

Karate bir savunma sporu saldırı değil öncelikle. Boks meraknız varsa üzerine gidebilirsiniz. Ben olsam bir dal seçmeden spor salonuna giderdim. Kas karın vesaire çalışırdım.
Evde zaten hergun egzersiz yapiyorum ama spor salonunda kendimi aşırı zorlamak istemiyorum.
Spor salonuna gidip kendini fiziksel anlamda diri tutmak ve genişlemek için gitmeni öneririm. Ardından boksa yazılın deneyin gitmek zorunda değilsiniz. 1 ay gidin kıyafet vesayre isterlerse oralarda kullanılmış vardır deneyim derim birşey olmaz. 1 ay sonunda beğenmezseniz çıkın başka birşey deneyin.
Boks veya kickbox bunların fiyatları konusunda bir fikriniz varmı?

Evde zaten hergun egzersiz yapiyorum ama spor salonunda kendimi aşırı zorlamak istemiyorum.

Boks veya kickbox bunların fiyatları konusunda bir fikriniz varmı?
Hayır ama aylık 500 TL olacaklarını sanmıyorum. En fazla 250 TL diye düşünüyorum ben.

Boks idmanları ağırdır, vucuduna bu idmanları hazırlayıp girmeni tavsiye ederim. Hazırsan orası ayrı tabii, hazırlanmak için yavaştan düzgün beslenme ve spora başla.

Ardından boksa git.
Ama şöyle bir şey var! Boksta doğru düzgün kendini savunmayı ve yumruk, hem ofansif hem defansif olarak öğrenmen ortalama 2 yılını alır. Yani 1 ay boksa gidip o çocukları dövmeyi bekleme kankam:D sen boksu öğrenene kadar işini bitirirler. Sana tavsiyem kavga etmek yerine başka bir çözüm yolu araman

Boks idmanları ağırdır, vucuduna bu idmanları hazırlayıp girmeni tavsiye ederim. Hazırsan orası ayrı tabii, hazırlanmak için yavaştan düzgün beslenme ve spora başla.

Ardından boksa git.
Ama şöyle bir şey var! Boksta doğru düzgün kendini savunmayı ve yumruk, hem ofansif hem defansif olarak öğrenmen ortalama 2 yılını alır. Yani 1 ay boksa gidip o çocukları dövmeyi bekleme kankam:D sen boksu öğrenene kadar işini bitirirler. Sana tavsiyem kavga etmek yerine başka bir çözüm yolu arama
Egzersiz yapiyorum evde 20 gundur felan ben boksta milleti dövmeyi değil kendimi savunabilmeyi öğrenmek istiyorum o çocuklarla 4 yıl birlikte olucaz daha

Yeni konular

Geri
Yukarı