Hangi SSD: Sandisk extreme, corsair gtx veya vertex 4 ?

kemaltahir

Hectopat
Arkadaşlar SSD alacağım ama inanın çok kararsızım neredeyse kafayı yiyeceğin neyi alacağıma karar veremedim, her modelin incelemesini bakıyorum ama karar veremedim sizden tavsiye alabilir miyim laptop için kullanacağım diski.

1- Öncelikle 128 mi 240 mı alayım?
2- Sandisk extreme iyi diyorlar ama 128'liği çöp diyorlar tam 128 alacakken bu yorumları görünce şaşırıyorum yani sandisk extreme 240 mı almak lazım?
3- Doluluk oranı bakımından corsair gtx alın deniliyor ama bir yandan da vertex 4 daha iyi deniliyor.

Açıkçası bu yorumlardan bir sonuca varamadım. Oyun olarak sadece pes 2013, most wanted falan oynarım. Aşırı oyun düşkünü hiç değilim sevmem de.

Şimdi ben ne yapayım ?

Aklımdan geçenler

• sandisk extreme 120 gb
  • corsair gtx 120gb
  • vertex 4 120 gb

Bir de yorumlara baktığımda bu serilerin 240 gb'lık olanları karşılaştırmalarda var. Yani corsair gtx serisi için çok iyi deniliyor ama kastedilen 240 gb. Yani 120 gb olanı 240 kadar değil mi?

Eğer 240 gb önerecek olsaydınız f/p olarak ne önerirdiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
GB'ı fazla almanızda her zaman yarar vardır! SSD markalarına gelecek olursakta Sandisk'te Corsair'da kaliteli markalardır. İstediğinizi seçebilirsiniz.
Bu SSD markalarına çöp diyenler neye göre diyorlarmış? Ali Abi bile Sandisk aldı;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kötü olsa almazlardı değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
240GB'lık modeller, 120GB'lıklara oranla daha fazla performanslıdır. Eğer bütçeniz uygunsa Corsair GTX Neutron alıp, mümkün olduğu kadar da OCZ'den de uzak durun.

Arkadaşlar peki son olarak samsung 840 pro ile kıyaslarsak nasıl olur?

- - - Güncellendi - - -

Hocam sanalpazarda samsung 840 pro 256 gb 550TL sizce nasıl?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı