Hangi ülkenin üniversite eğitimi iyidir?

yagamilayto31

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar. Seneye yurt dışına çıkıp üniversite eğitimi görmek için araştırmalar yapıyorum.
En ucuz okul ve yaşam olarak Ukrayna'yı buldum. Onun haricinde Polonya'da var ama euro bazında.
Olduğu için bize fazla geliyor. Sizce hangi ülkeyi tercih etmem iyi olur? Ukrayna'dan diploma alan birisi.
Amerika veya Schengen ülkelerinde rahatlıkla çalışabilir mi? (denklik vs uğraşmadan)

Selamlar. Seneye yurt dışına çıkıp üniversite eğitimi görmek için araştırmalar yapıyorum.
En ucuz okul ve yaşam olarak Ukrayna'yı buldum. Onun haricinde Polonya'da var ama euro bazında.
Olduğu için bize fazla geliyor. Sizce hangi ülkeyi tercih etmem iyi olur? Ukrayna'dan diploma alan birisi.
Amerika veya Schengen ülkelerinde rahatlıkla çalışabilir mi? (denklik vs uğraşmadan)
Polonya derim Ukrayna için kimse pek sıcak bakmaz.

Polonya euro bazında değil danışmanlık şirketlerine gidersen euro bazında olur yoksa 3.000 zlati yaklaşık 6 bin TL'ye gelior Polonya parası değerli değil tabii danışmanlık şirketlerine gidersen sana 3-4 bin euro derler :D benim arkadaşım 4 yıl okudu Polonya'da şu an y. L yapiyor ingilizcesi iyi bilen bir arkadaşın var ise konsolosluk ve okula kayıt kabul için o ilgilensin referans mektubu başvuru falan bilen birisi lazım sakın danışmanlık firmalarına para kaptırma.
Kısacası o ülkede bilen birisinin bütün işlemlerini yapması lazım mesela dediğim gibi Polonya çok ucuz Almanya'da mesela birçok okulun ücreti yok olsa da 300-500 euro falan tabii yazışmaları yapabilecek işleri takip edecek bu işlerden anlayan oralarda okumuş veya okuyan birisini bulmak.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 kere yazmayı pek sevmiyorum diyorumki youtubedeki videolar ve danışmanlık aracı firmalarını boşver Polonya para birimi zlaty ve değersiz bir para birimi okul ücretleri 2-3 k zlati arasında değişir buda 5-6 k civarı para yapar lakin danışmanlık veya aracı firmalara gidersen sana dolar ve euro kuru üzerinden hesap çıkartırlar bunun için orada okuyan veya okumuş bu işleri bilen okul kabul kayıt vb gibi aşamalarda yazışmaları yapacak yabancı dili çok iyi olan birisi lazım örneğini verdim arkadaşım Polonya'da 4 yıl Lisans okudu onun ingilzicesi iyi olduğu için kendisi başvurdu ve kabul aldı 3.000 zlaty civarında ödedi 6 k yapior bitirdi şuan aynı yerde Yüksek Lisans yapıyor.

@Servant Of Amon Ra video izliyordum Polonya için 3500 dolar demişlerdi fakat Ukrayna'da bu ücret 2000 dolar (yıllık) o yüzden dedim.
Ben 4 sene önce Varşova Teknoloji Enstitüsü'ne başvurmuştum. Sadece dönemlik 550 Euro harç çıkartmışlardı. 3500 dolar kim demiş? Az önce bir daha araştırdım. Bachelor programlarında dönemlik 600 Euro, lisans programlarında 720 Euro ücret talep ediyorlarmış. Sizin izlediğiniz kişi @Servant Of Amon Ra hocamın dediği gibi şirketle falan gitmiş olmasın?

Yeni konular

Geri
Yukarı