Hangi Windows 7 sürümünü kullanmalıyım?

• Konuyu başlatan YusoZ
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 515
Windows 8.1 geçip bloatwareları kapatmanızdır. Bu sayede RAM kullanımı %16'ya kadar düşmektedir. Fakat illaki Windows 7 derseniz kesinlikle Ultimate.

Hocam 3 ay 8.1 kullandım modlanmış Lite sürümlerini kullandım dediğiniz gibi ilk yüklediğim %8 RAM kullanımı varken %35'lere geri çıktı 8.1 düşünmüyorum.

Home Premium? Professional daha uygun olur bence.

Ben minimum servisler çalışsın diye öyle dedim. Amacım minimum sistem kaynağı kullanmak olsa Windows 7 Home Basic X64 kurarım. Destekle minimum kaynak kullanmak istesem Windows 10 LTSC kurarım. Lakin Windows 10 1511 yapısı da çok güzel. Az kaynak harcıyor. Eski ama. Professional ile Home arasında gereksiz işlem farkı var. Sadece oyun oynayacaksa biraz abartı Professional bence. Bu benim fikrimdir, katılmayanlar illaki olacaktır.

Eğer eski derleme kurulduysa gelebilir. O kısımlar için zaten gerekiyor. Ben genel işletim sistemi güncellemeleriden bahsettim. Son derleyicide muhtemelen güvenlik ve işletim sistemi güncellemeleri direk üzerinde hazır gelir diye tahmin ediyorum. Yani ben kurduğunda güncelleme gelmiyordu. Hatta Direct X bile güncelleme almadı. Elle yükledim.

İşte hocam ben elle kurudğumda hata veriyor güncelleme almadan da olmuyor ben o yüzden Windows 7'ye geçemiyorum :D

Hocam 3 ay 8.1 kullandım modlanmış Lite sürümlerini kullandım dediğiniz gibi ilk yüklediğim %8 RAM kullanımı varken %35'lere geri çıktı 8.1 düşünmüyorum.
Lite sürümlerde hep olur o. 8.1 Industry Pro kurun. Sonra güncellemeleri yapıp Update kapatın.

Hocam Technopat'ın resmi ISO'ların bulunduğu yer vardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı