Hangi Windows 8.1 Versiyonu Kurayım?

PCKurdu1903

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Adana
Merhabalar,

Elimde Windows 8.1 Embedded Industry Pro keyi var. Onu kurmayı planlıyordum fakat bugün arkadaş geldi bana Windows 8.1 Enterprise keyi verdi bunu kur daha iyi dedi. Fakat Windows 8.1 Enterprise versiyonu iso dosyası elimde yoktu onu da internetten indirdim fakat İngilizce olanını bulabildim bende onu indirdim. Şuan elimde hem Windows 8.1 Embedded Industry Pro keyi hemde Windows 8.1 Enterprise keyi var fakat Windows 8.1 Enterprise ingilizce olarak var elimde iso. Onu kurarsam kurulumda İngilizce kurmam gerekecek birde kurduktan sonra Türkçe diline çevirmem lazım.

Kısacası sizce Freedos olarak gelen yeni Lenovo Z510 bilgisayarıma hangi Windows 8.1 versiyonunu kurmam daha doğru ve yararlı tercih olacaktır?

Windows 8.1 Embedded Industry Pro ile diğer sürümler arasındaki tek fark Modern arayüz programlarının otomatik olarak kurulmamasıdır. Bu da sorun değildir. Kendiniz Mağaza'dan indirebilirsiniz. Bu olay aslında bir yandan avantaj sağlıyor çünkü Windows baştan şişmemiş oluyor. Kısacası Enerprise sürümü ile Dreamspark sürümünün pek farkı yoktur.

Son düzenleme:
Windows 8.1 Embedded Industry Pro ile diğer sürümler arasındaki tek fark Modern arayüz programlarının otomatik olarak kurulmamasıdır. Buda sorun değildir. Kendiniz mağazadan indirebilirsiniz. Bu olay aslında biryandan avantaj sağlıyor, çünkü Windows baştan şişmemiş oluyor. Kısacası Enerprise sürümü ile dreamspark sürümünün pek farkı yoktur.

O zaman embedded kurayım hem dil sorunu ile uğraşmak zorunda kalmam.

Windows Embedded 8.1 freedos'a nasıl kurabilirim(usb ile) (int. benzer cevaplar buldum ama emin olamadım)WinToBootic le denemek istedim usb ye kayıt için ancak iso dosyası yok. Bir ton dosya var onun yerine.

alta bulunan resimdeki dosyalar var

Dosya Ekleri

• window 8.1 pro kurulum dosyaları.JPG
    window 8.1 pro kurulum dosyaları.JPG
    102,9 KB · Görüntüleme: 535
Windows Embedded 8.1 freedos'a nasıl kurabilirim(usb ile) (int. benzer cevaplar buldum ama emin olamadım)WinToBootic le denemek istedim usb ye kayıt için ancak iso dosyası yok. Bir ton dosya var onun yerine.

alta bulunan resimdeki dosyalar var
.iso dosyasının içini açmışsın. (Winrar ile açtığın.)
Doğrudan .isoyu yazdırman gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı