Hangi yağ tercih edilmeli?

Wenera

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle arkadaşlar merhaba Hyundai elantra 1.6 D-cvvt LPG dönüşüm bir araca sahibim şu ana kadar aracıma mobil 1 3000 X1 yağ tercih etmiştim lakin aynı aracı kullanan bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine liqui moly 5W40 yağı araştırayım dedim ve kafama takılan birkaç şey var sizce aralarındaki fiyat farkını hak eder mi? (aralarında yarı yarıya fiyat farkı var.) Liqui moly önerir misiniz? Bakım periyordları arasında hangisi daha iyi gidiyor? Liqui moly yağ kullanan arkadaşlar var ise izlenimlerini tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim.

Dipnot: Günümüze kadar aracımda mobil 1 kullandım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yarı yarıya fiyat farkı olmaması lazım. Varsa ucuz olan yağı nereden aldığına dikkat etmelisin. :D Ben Castrol kullandım bütün araçlarımda ve hala da kullanırım. Mobil 1 güzel yağdır, Liqui Moly de çok tavsiye edilir.

Km düşük ve araç bakımları aksatılmadıysa Motul 5w30 Econergy tavsiye ederim. Mobil motula göre bir tık daha kalın bir yağ. 5-40 ın bir manası yok. Bakım yapmayı seven biriyseniz 3 bakımda bir buji değişimi öneririm. Birde muhakkak antifriz. 1.5 seneden fazla değişim yapmadıysanız kaliteli bir antifriz + safsu karışımı aracı rahatlatır.

Geri
Yukarı