Hard disk bilgisayar yavaşlatır mı?

Veined

Femtopat
2-3 ay önce bilgisayar toplamıştım, fakat HDD almak yerine 240 GB'lık bir SSD aldım. Ve eski masaüstü bilgisayardaki 120GB'lık hard diski taktım ve onu doldurdum. 1 Hafta öncesinden bir hard disk aldım yeni markası WD Blue 7200 RPM. Birkaç kişiye sordum herkes o hard diski takarsan SSD'nin okuma hızını düşürür, ve bilgisayar hızını yüksek oranda düşürür dediler. Öyle bir şey mümkün mü gerçekten?

Windows diski ssd yada hdd kurulu olsa bile yavaşlatma olabilir buda bad sector dediğimiz olaydan ibaret olur diskinizde arıza varsa ssd yada sisteminizi etkileyecektir

Hocam sonuçta sistem SSD üzerine kurulu. Neden yavaşlama olsun ki? Bende bu şekil kullanıyorum.

Başka bir harddisk takmak, diğer harddiski yavaşlatmaz.
Windows diski ssd yada hdd kurulu olsa bile yavaşlatma olabilir buda bad sector dediğimiz olaydan ibaret olur diskinizde arıza varsa ssd yada sisteminizi etkileyecektir
ssd bu yeni hdd’yi kaldırmama gibi bir durum olur mu
Windows HDD üzerinde çalışıyorsa yavaşlatır. SSD'nin yanına depolama olsun diye HDD taktıysanız sistem hızına etkisinin olacağını zannetmiyorum.
windows ssd’ye kurulu ve içinde bir kaç oyun var. hdd’de sadece bir oyun var ve o hdd’yi çıkarıp yeni aldığımı takmak istiyorum sıkıntı çıkartır mı?

Geri
Yukarı