Hard disk görünmüyor

Batuyed

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7-4770 3.4ghz, Rx 480 4GB, 16GB Ram 1600mhz, 450W Psu.
Meslek
Öğrenci
SSD veya HDD modeli
Hitachi
Anakart
Lenovo
Merhaba, bilgisayarımda bir SSD ve bir HDD bulunuyor. SSD'im yeni fakat hard diskim bayağı bir eskiydi, bazen işlem yapması gerekirken bekletiyordu 0mb/s görüyordu fakat genelinde sağlam gibiydi. Normalde hard diskim dosya gezgininde gözükürken şu an gözükmediğini fark ettim. Disk yönetiminde ve BIOS'ta da gözükmüyor. SSD'min takılı olduğu SATA ve Power kablosunu hard diskime taktım fakat yine hard diskim gözükmedi. Hard diskim bitmiş olabilir mi? Yapabileceğim başka bir şey var mı?

Merhaba, bilgisayarımda bir SSD ve bir HDD bulunuyor. SSD'im yeni fakat hard diskim bayağı bir eskiydi, bazen işlem yapması gerekirken bekletiyordu 0mb/s görüyordu fakat genelinde sağlam gibiydi. Normalde hard diskim dosya gezgininde gözükürken şu an gözükmediğini fark ettim. Disk yönetiminde ve BIOS'ta da gözükmüyor. SSD'min takılı olduğu SATA ve Power kablosunu hard diskime taktım fakat yine hard diskim gözükmedi. Hard diskim bitmiş olabilir mi? Yapabileceğim başka bir şey var mı?

Hiçbir şekilde HDD'yi göremiyorsanız, HDD'nin üstündeki kartı söküp alt tarafındaki temas pinlerinin bastığı noktalara bakın, büyük ihtimal oksitlenmiştir, silgi ile temizleyip tekrar takıp deneyin.

Hiçbir şekilde HDD'yi göremiyorsanız, HDD'nin üstündeki kartı söküp alt tarafındaki temas pinlerinin bastığı noktalara bakın, büyük ihtimal oksitlenmiştir, silgi ile temizleyip tekrar takıp deneyin
dediğiniz kart hangi kart?

Yeni konular

Geri
Yukarı