Hard disk içindeki dosyalar nasıl kurtarılır?

OneManCTW

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar eski laptopumda yaklaşık 10 yıllık fotoğraf ve videolardan oluşan devasa bir arşivimin olduğu 1 TB'lık HDD vardı. Bilgisayarcıya götürdüm ve laptoptan çıkarıp bir şeyler denedi fakat olmuyor dedi ama denediğini düşünmüyorum.

Bu disk bazen laptopu açtığımda algılanıyor ve içindeki dosyaları görebileceğim kadar açabiliyordum daha sonra gidiyordu arkadaşlar o yüzden umutluyum.

Ben de gittim bu diski bağlamak için gereken USB to SATA kablosunu aldım ve bağladım disk çalışıyor ses geliyor fakat bilgisayarım kısmında görünmüyor.

Görsellerde verdiğim şekilde görünüyor ve diskim 1 TB arkadaşlar burada 2 TB görünüyor. Sağ tıkladığımda hiçbir şey seçilmiyor. Bu konuda bilgisizim fakat bu disk bahsettiğim gibi benim için çok önemli. Yapabileceğim bir şey var mı? Diske kulağımı koyuyorum çalışıyor ses geliyor. Bu gibi durumlarda hangi programlar kullanılır en sağlam program nedir dosya kurtarmak için vs. kendim araştırdım fakat sizlerden de yardım almak istiyorum. Ne yapmalıyım? Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    13,3 KB · Görüntüleme: 20
  • Untitled.png
    Untitled.png
    8 KB · Görüntüleme: 22
  • 3.png
    3.png
    179,8 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri