Hard disk ömrü

sinan yaman

Hectopat
Sorduğumda yenilenmiş değil sıfır ürün diye satın aldığım hard disk. Bin dörtyüz küsur gün kullanılmış. Ömrü ne kadar olur bunun? Performansı sanki fena değil. Tıkırtılı çalışıyor.

Dosya Ekleri

• technresim.png
    technresim.png
    229,4 KB · Görüntüleme: 59
Merhaba,

Seagate'in sayfasından bakarak kontrol edebilirsin. Genelde böyle yapan yerler var, kullanılmış diskleri, işlemcileri, ram leri sıfır diye satan yerler. Bana sorarsan, hem şikayet et hemde hardiskini sıfır olanınla değişmesini talep et.

Ref:

8senlik 1tblik hdd var sapasağlam kullanıyorum sağlığı %100 kolay kolay bozulmuyor hddler.Sifir ürün aldıysan beklemeden iade et 10senelik hddyi almissin

Merhaba,

Seagate'in sayfasından bakarak kontrol edebilirsin. Genelde böyle yapan yerler var, kullanılmış diskleri, işlemcileri, ram leri sıfır diye satan yerler. Bana sorarsan, hem şikayet et hemde hardiskini sıfır olanınla değişmesini talep et.

Ref:
Toplam çalışma durma sayısı çok düşük.Acaba yenilenmiş ürün müş yoksa serverdan falan mı söküldü?

36.000 saate tekabül ediyor ve bu rakam baya fazla. Muhtemelen ömrünün büyük kısmını tamamlamış. Birçok HDD o saatleri göremeden rahmetli oluyor normalde.

Sanırım HD Tune biraz daha detaylı gösteriyor verileri. İsterseniz bir de onunla kontrol edin. 22.000 saatlik diskimde 1300 kere Start/Stop gerçekleşmiş.

Geri
Yukarı