Hard disk sağlığı kendi kendine düşüyor

TheMasterDog

Hectopat
Bilgisayarımda 3 tane hard disk var. Birisini sağlığı 76. sorunsuz çalışırken bir anda Hard Disk Sentinel uygulaması uyarı veriyor sağlığı 0 performansı 100 oluyor. Garip sesler geliyor. Bilgisayarı kapatıp açtığım zaman eski haline geri dönüyor. Disk üzerinde 16 tane bozuk sektörün olduğunu söylüyor uygulama. Bütün bunlar olurken hiç kapanma veya mavi ekran yemedim.

Cızırt tak tık gibi sesler geliyor mu? Gelen seslerin kaydını paylaşır mısın?
Windows hangi diske kurulu. Ve bilgisayarın donduğu kapat açma yapınca mı düzeliyor?
Tam bas sector taraması yap. Bas sectör varsa geçmiş olsun.

Windows hangi diske kurulu. Ve bilgisayarın donduğu kapat açma yapınca mı düzeliyor?

Dediğin ses geliyor. Windows SSD'ye kurulu. Bunu depolama yapmak için kullanıyorum. Bilgisayar donmuyor hiç. Bad sector taraması yapacağım akşam.

Önceden kullandığım bir hard disk daha vardı sağlığı gözümün önünde teker teker düşüp bozulmuştu. Kablolarla alakalı olduğunı düşünmeye başladım. Bu HDD de kullandığım SATA kablosu eski PC de kullandığım kabloydu ve onda sürekli hard diskler bozuluyordu.

Geri
Yukarı