Çözüldü Hard Disk Sentinel başlangıçta açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lord Raiden

Megapat
Makaleler
14
Hard Disk Sentinel programının PRO sürümünü yeni yüklemiştim ama nedense başlangıçta çalışmıyor. Elle başlatmam gerekiyor ve bazen unuttuğum için verim alamıyorum.

Denediğim şeyler:
  • Programı Revo Uninstaller ile kaldırıp kalıntıları temizledikten sonra yeniden kurdum ama işe yaramadı.
  • Başlangıç klasörüne uygulamanın kısayolunu ekledim ama bu da işe yaramadı.
  • Uygulama içindeki ayarları kontrol ettim ve burada da herhangi bir aksilik yok. Yani uygulamadaki başlangıçta çalıştırma özelliği aktif.
  • Revo Uninstaller izlemeye almıştır diye izlemeden kaldırdım ama maalesef yine çare olmadı.
Programın deneme sürümünü indirdim.
Farklı bir sürümünü yüklemeyi denemedim.

Başka bir önerisi olan varsa uygulayabilirim.

Çözüm
CCleaner'ın başlangıç ayarlarıyla ilgili bir kısmı bulunmakta. Belki oradan halledebilirsiniz. Programı indirin derim.
CCleaner kurmayı hiç istemiyorum.
Kaspersky ile ayarlayayım bari dedim ama orada hiçbir başlangıç programı gözükmüyor.
Başka yöntemler de deneyip sonucu güncellerim.
CCleaner da başarısız. Program gözükmüyor bile. :(
-
Güncelleme: 24 Ocak 2021

Sorunu ufak bir program yazarak çözdüm.

Birkaç ufak pürüz var sadece. Mesela başlangıçta kullanıcı hesabı denetimi geliyor ve izin vermelisiniz. Kullanıcı hesabı denetimini kapatabilirsiniz bunun önüne geçmek için.
Bir de boş bir komut ekranı açılıyor. Birkaç yol denedim ama olmadı. Normalde kapanması lazımdı ama kapanmıyor ilginç bir şekilde. Bunu da elle kapatmanız lazım.

Neyse, nasıl yapacağınızı yazayım.

• Önce şu klasörden .exe dosyasını indirin ve herhangi bir yere kopyalayın:
  • Daha sonra "Windows" ve "R" tuşlarını kullanarak Çalıştır ekranını açın.
  • Ekrana shell:startup yazıp Enter'a basın.
  • Çıkan pencereye indirdiğiniz dosyayı veya kısayolunu atın.
  • Deneme yapmak için bilgisayarı kapatıp açın.
Programın kaynak kodunu da klasöre ekledim.
Not: HDSentinel'in yüklendiği konumu değiştirmemiş olmanız lazım.
Komik bir şekilde Virustotal'de trojan olduğunu söyleyen bir anti-virüs var. :D
VirusTotal
Hard Disk Sentinel programının Pro sürümünü yeni yüklemiştim ama nedense başlangıçta çalışmıyor. Elle başlatmam gerekiyor ve bazen unuttuğum için verim alamıyorum.

Denediğim şeyler:
  • Programı Revo Uninstaller ile kaldırıp kalıntıları temizledikten sonra yeniden kurdum ama işe yaramadı.
  • Başlangıç klasörüne uygulamanın kısayolunu ekledim ama bu da işe yaramadı.
  • Uygulama içindeki ayarları kontrol ettim ve burada da herhangi bir aksilik yok. Yani uygulamadaki başlangıçta çalıştırma özelliği aktif.
  • Revo Uninstaller izlemeye almıştır diye izlemeden kaldırdım ama maalesef yine çare olmadı.
Programın deneme sürümünü indirdim.
Farklı bir sürümünü yüklemeyi denemedim.

Başka bir önerisi olan varsa uygulayabilirim.

CCleaner'ın başlangıç ayarlarıyla ilgili bir kısmı bulunmakta. Belki oradan halledebilirsiniz. Programı indirin derim.

CCleaner kurmayı hiç istemiyorum.
Kaspersky ile ayarlayayım bari dedim ama orada hiçbir başlangıç programı gözükmüyor.
Başka yöntemler de deneyip sonucu güncellerim.
CCleaner da başarısız. Program gözükmüyor bile. :(
-
Güncelleme: 24 Ocak 2021

Sorunu ufak bir program yazarak çözdüm.

Birkaç ufak pürüz var sadece. Mesela başlangıçta kullanıcı hesabı denetimi geliyor ve izin vermelisiniz. Kullanıcı hesabı denetimini kapatabilirsiniz bunun önüne geçmek için.
Bir de boş bir komut ekranı açılıyor. Birkaç yol denedim ama olmadı. Normalde kapanması lazımdı ama kapanmıyor ilginç bir şekilde. Bunu da elle kapatmanız lazım.

Neyse, nasıl yapacağınızı yazayım.

• Önce şu klasörden .exe dosyasını indirin ve herhangi bir yere kopyalayın:
  • Daha sonra "Windows" ve "R" tuşlarını kullanarak Çalıştır ekranını açın.
  • Ekrana shell:startup yazıp Enter'a basın.
  • Çıkan pencereye indirdiğiniz dosyayı veya kısayolunu atın.
  • Deneme yapmak için bilgisayarı kapatıp açın.
Programın kaynak kodunu da klasöre ekledim.
Not: HDSentinel'in yüklendiği konumu değiştirmemiş olmanız lazım.
Komik bir şekilde Virustotal'de trojan olduğunu söyleyen bir anti-virüs var. :D
VirusTotal

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı