Hard Disk Sentinel değerleri doğru mu?

Hocam peki şöyle bir sorum var PC HDD'de çok yavas ben bunu SSD'yi Windows için kullansam sorun olur mu daha 1 aylık SSD.
Bu kadar çok hata veren bir diske (HDD ya da SSD farketmez) artık sistem kurmayın. Windows diski takas dosyası olarak da kullanır, sürekli yaz/sil kalan ömrü de hızla bitirir.

Buna artık çok önemli olmayan dosyalarınızı kopyalayıp, harici disk gibi (ama sürekli yaz/sil yapmadan) kısa süre daha kullanabilirsiniz.

Hocam SSD modeliniz nedir? İsmi cismi numarası hiçbir yerde çıkmıyor.

Hocam Izoly :D uygun diye öyle almıştım ama keşke almasaymışım.

Bu kadar çok hata veren bir diske (HDD ya da SSD fark etmez) artık sistem kurmayın. Windows diski takas dosyası olarak da kullanır, sürekli yaz/sil kalan ömrü de hızla bitirir.

Buna artık çok önemli olmayan dosyalarınızı kopyalayıp, harici disk gibi (ama sürekli yaz/sil yapmadan) kısa süre daha kullanabilirsiniz.

Hocam peki Windows 10 kurduktan sonra farklı hiçbir şey kurmasak olur mu?

Keşke almadan önce buraya danışsaymışsınız, bunu almak ölüme bedel :D

Hocam zaten lanet bir marka olduğunu biliyorum o zaman bütçem bayağı kısıtlıydı sadece Windows 10 kurmak için alayım dedim pişman etti. :D

Hocam Izoly :D uygun diye öyle almıştım ama keşke almasaymışım.

Hocam peki Windows 10 kurduktan sonra farklı hiçbir şey kurmasak olur mu?
Fark etmez. İşletim sistemi sürekli yazma silme işlemi yapar. O da kalan 14 günü belki 1 günde bitirir.
SSD'lerin zaten sorunu bu, her sektörün yazma/silmede belli bir ömrü var, USB bellek gibi düşün, içine belki 15-20 defa film gibi dosyalarını kopyalayıp bir yere götürmek için kullanabilirsin. Her yazıp/silmede ömrü biter.

SSD alırken hep bilinen markalardan al, pahalı geliyorsa 2. el al.
Tüm SSD'lerde imkanın varsa en az %10'la %50'sini her zaman boş tut, daha uzun ömürlü olur.

Geri
Yukarı