Hard disk takmak verileri siler mi?

Paul Walker

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Bende 223 GB SSD takılı. Şimdi, mesela ben 700GB HDD alıp, SSD'yi çıkarıp, HDD'yi takınca PC'dekiler gider mi? SSD ve HDD'yi beraber takabiliyor muyuz? Bu konuda bilgi verir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Birlikte takabilirsin, verilerin gitmez. SSD'yi çıkarıp HDD'yi takarsan SSD'deki veriler doğal olarak gider, HDD'de yüklü olan(varsa) işletim sistemi ve dosyaları ile devam edersin. Fakat SSD'yi çıkarıp sonrasında geri takman SSD'de veri kaybına yol açmaz.

Bende 223 GB SSD takılı. Şimdi, mesela ben 700GB HDD alıp, SSD'yi çıkarıp, HDD'yi takınca PC'dekiler gider mi? SSD ve HDD'yi beraber takabiliyor muyuz? Bu konuda bilgi verir misiniz?

Bilgileriniz gider tabii ki SSD'de olan bilgiler siz çıkarınca gider. Diğer sorunuza gelince anakartınıza göre sisteminize göre değişir.
Birlikte takabilirsin, verilerin gitmez. SSD'yi çıkarıp HDD'yi takarsan HDD'de yüklü olan(varsa) işletim sistemi ve dosyaları ile devam edersin.
Hocam benim bildiğim bazı laptoplarda tek depolama birimi takılabiliyor. Biz de arkadaşın sisteminin ne olduğunu bilmediğimiz için böyle söylemeniz yanlış olmaz mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı