Hard diskin HD Tune sonuçları nasıl?

Turok_28

Hectopat
Merhaba, oynadığım bir oyunda 10 saniyelik takılmalar yaşıyorum. Disk 8 senelik, onun haricinde sistem sıfır sayılır. RAM testleri temiz çıkıyor.
Diskte bazen tıkırtı sesleri geliyor kafa vurma gibi çok değil.
Sıkıntı diskte mi?

Adsız.pnga.png

Adsız.png

Adsız.png2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir konuda diskinizde 4 tane bad sector var diyordunuz. HDD Regenerator ile düzelttiniz mi?
Bu takılmaları hangi oyunu oynarken yaşıyorsunuz? Driver Booster'dan sonra mı başladı?

Son düzenleme:
Bir konuda diskinizde 4 tane bad sector var diyordunuz. HDD Regenerator ile düzelttiniz mi?
Bu takılmaları hangi oyunu oynarken yaşıyorsunuz? Driver Booster'dan sonra mı başladı?

Regenerator ile düzeltmeye çalıştım düzeldi galiba kayboldu sektörler.
War Thunder oynarken yaşıyorum Driver Booster oyundan önce de vardı.
Ekran kartı sürücüsünü elle kendim güncelledim.

Oyunu oynarken işlemci, ekran kartı kullanımı ve bu parçaların sıcaklıkları nasıl?

Oyunu oynarken işlemci, ekran kartı kullanımı ve bu parçaların sıcaklıkları nasıl?

%20-50 arası işlemci kullanımı, 65 - 75 derecelerde sıcaklık.
%70-95 arası GPU kullanımı 60 75 arası geziniyor sıcaklık.
200-250 FPS alıyorum sorun diskte sanırım.

Siz HDD'in SATA ve güç kablolarını kontrol ediniz. Veri aktarım sırasında bir hata olmuş bu yü.
Siz HDD'in SATA ve güç kablolarını kontrol ediniz. Veri aktarım sırasında bir hata olmuş bu yüzden.

Aynen sorun düzeldi kabloyu çıkarıp düzeltip takınca kasa ufak olduğu için kablo bükülmüş ondan sanırım yine hata verirse SSD alacağım ama 4 saattir problem yok.

Geri
Yukarı