Hard diskten ses geldikten sonra mavi ekran hatası veriyor

İşletim sistemi
Windows 8.1

ŞenolGüneş

Hectopat
Yer
Bursa Nilüfer
Daha fazla  
Bugün normal bir şekilde video izlerken laptoptan "dıt" sesi geldi bu sesi mavi ekran vermeden önce veriyor "nereden biliyorsun" derseniz mavi ekran hatasını bolbol alıyorum o "dıt" sesinden sonra mavi ekran vermesi gerekirken laptop donuyor eskiden PC'yi açarken "Smart hard disk erorr" diyordu ve mutlaka bir süre sonra mavi ekran veriyordu. Ama bugün o yazı yazmadı ama hata verdi ve o "dıt" sesinde sonra mavi ekran yeri gelmiyor yani minidump dosyası oluşmuyor bu hatayı aylardır alıyorum (yaklaşık 7-8 ay) ama şöyle alıyorum mesela ayın başında mavi ekran hatası almaya başlarsam 1 hafta sonra normale dönüyor ve 4 hafta sonra tekrar başlıyor. Bu 4 hafta içinde PC'de bir sıkıntı olmuyor çok değişik bir bilgisayarım var istediği zaman mavi ekran veriyor istemediğinde vermiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dump dosyası paylaşır mısın?

Dump dosyası paylaşır mısın?

Minidump oluşmuyor çünkü mavi ekran yeri gelmiyor bazen nadiren mavi ekran sayfası geliyor onda da %0 da kalıyor yaklaşık 15 20 dk beklemiştim fakat hala aynıydı.

2 gün önce bilgisayar ısındığı için shutdown çekti (inşallah doğru yazmışımdır) bir süre sonra geri açtım ve "hoş geldiniz" yazısı çıkmadan mavi ekran verdi. Normalde bana hep %'si hep 0'da kalan mavi ekran hataları gelirdi ama bu %100 oldu. "Tamamlandıktan sonra yeniden başlatılacak" yazıyordu fakat tamamlandıktan sonra direkt PC'yi kapattı. Nedense ben aylardır mavi ekran alıyorum fakat hiçbirine çözüm bulamıyorum/bulduramıyorum. çünkü hiçbiri yüklenmiyor hepsi %0'da kalıyor. Bluescreenviev kullandım.

Dosya Ekleri

• Mavi ekran.txt
    1,8 KB · Görüntüleme: 37
2 gün önce bilgisayar ısındığı için shutdown çekti (inşallah doğru yazmışımdır) bir süre sonra geri açtım ve "hoş geldiniz" yazısı çıkmadan mavi ekran verdi. Normalde bana hep %'si hep 0'da kalan mavi ekran hataları gelirdi ama bu %100 oldu. "tamamlandıktan sonra yeniden başlatılacak" yazıyordu fakat tamamlandıktan sonra direkt PC'yi kapattı. Nedense ben aylardır mavi ekran alıyorum fakat hiçbirine çözüm bulamıyorum/bulduramıyorum. çünkü hiçbiri yüklenmiyor hepsi %0'da kalıyor. Bluescreenviev kullandım.

İşlemcide sorun var galiba, format atmayı deneyin, olmazsa HDD'de sorun var.

Artı -1 Eksi
İlk yazdığım mesajdaki olay yaklaşık 7 8 aydır oluyor 2. yazdığım olay 1 kez oldu.
Gün geçtikte daha fazla olacak yeni HDD alın.

Başka bir yolu yok mudur? Bir şey yükleyerek falan.

Arkadaşlar bilgisayardan bip sesi geldi ve bir süre sonra mavi ekran verdi fakat %0 da kaldı hiç ilerlemedi hata kodu "KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR" yardımcı olursanız sevinirim. Bilgisayar açılırken "Smart hard disk error" yazıyor HD Tune ile tarattım 2 kırmızı çıktı. Yüklenme ilerlemediği için minidump oluşmuyor.

Windows 8.1

Geri
Yukarı