Harddisk Performansı Düşürür mü?

Ssd performans düşüyor. Zamanla Hdd den farkı kalmıyor. Ben pek fark görmedim. 1520 okuma 520 yazma tek fark açılış kapanış. Başka farkı yok üstelik ssd ısınma proglemleri olabiliryor. Üstelik. Hdd uzun ömürlü.

Laptopu açıyorum tın tın tın windows ekranı geliyor. Şifreyi giriyorum donuyor öyle 2-3 saniye sonra ekran kayarak açıldığı için birde. Bu HDD'leri güncellemeler ile mi bitirdiler? Yoksa bende mi sıkıntı var anlamadım. Cidden de yeni format attığım PC yavaş.
Windows 10'da ki yavaşlığı Windows 7'de göremiyorum. Nedeni herkesin bildiği üzere Windows 10 SSD'siz yağ gibi kullanılamaz.

Windows 10'un ilk çıktığı günlerde çok performanslı çalışıyordu harddisk üzerinde. Fakat artık harddisk ile kullanılamaz hale geldi.

Harddiski %100 kullanıma getiren uygulamalar neler? İlk başlangıçta bu 30 saniye veya 1 dakika sürebilir ama sürekli oluyor demişsiniz. Windows sürekli ne okuyabilir merak ediyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı