Harddiski farklı donanımda kullanmak

REVEREND

Centipat
Kasamdaki tüm donanımları değiştirip harddiski sabit tuttum. Yeni sistem diğer sistemimden çok daha iyi fakat oyunlarda harita yüklenmiyor, FPS'im çok düşük alamıyorum. Chipset driverlarını kurdum ekran kartı driverını kurdum ve BIOS güncelledim. Yapmam gereken ekstra bir şeyler mi var? Format vb. gibi aydınlatabilecek arkadaşları bekliyorum.

Formattan sonra yine harita yüklenmemeleri vs. problemler devam ederse hdd'de değiştir. Bende aynı şekilde bütün parçaları değiştirip ssd yanına eski hdd kullanıyordum, harita yüklenmemesi anlık fps düşüşleri bende de vardı. HDD değişiminden sonra her şey çözüldü. Kopyalama işlemleri de uzun sürüyodur muhtemelen sende. (Şuan kullandığın HDD'nin eski olduğunu varsayıyorum.)

Şimdi format attım tekrardan oyunları yükleyip bakacağım. Eğer olmazsa dediğiniz gibi SSD alacağım. Kopyalama işlemleri de yavaş sürüyor gerçekten. Dediğiniz gibi HDD'im çok eski 8 sene oldu. Bi test yaptıktan sonra sonuçlarını tekrardan yazayım cevaplarınız için teşekkürler.

8 senelikse muhtemelen bendeki ile aynı durum. Hiç uğraşma derim. Hdd ssd beraber al temiz kurulum yap, sonra keyfine bak. Çalışma sesinden anlarsın zaten hdd'nin durumunu. Ufak boyutlu oyunlarda anlaman zor olucaktır harita yüklenme problemlerini anlık fps düşüşlerini.

SSD - HDD aldıktan sonra okuma yazma hızlarını test etmeyi, varsa ssd yazılımını güncellemeyi unutma. Her zaman ürünün kutusundaki okuma yazma hızı senin sisteminde olmayabiliyor. Bir problem olduğunu gördüğünde ürünü aldığın yere götürürsün. Ben düşük okuma/yazma hızını 1 sene sonra farketmiştim test ettikten sonra.

Tamamdır bugün 240GB lık bir SSD alıp buraya sonucunu yazacağım yardımınız için teşekkür ederim.
SSD yi aldım tüm kurulumlarımı eksiksiz yaptım fakat maalesef oyun içi performansım yine düşük. Sanırım eski sisteme geri döneceğim sorunu çözemedim :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı