Harddiskler arası lisans taşıma

bad-u

Hectopat
Öncelikle herkese merhabalar. İkinci el bir laptop aldım. Fakat harddiski değiştirmek istiyorum.
Şimdi lisans aktif, orijinal ve tabiki eski sahibinin adına (ben bir aracıdan aldım).
Uzun lafın kısası, bu cihaza yeni bir harddisk taksam (ki bu her halukarda olacak) veya OsX kurulumu denesem ve geri dönmek istesem, orijinal lisansı nasıl korurum/taşırım/saklarım?
Bunları bir soru olarak kabul edersek ;) Bir başka laptopuma da (bana ait) yıllar önce güncelleme yapmıştım ama o zaman orijinalliğini korumak aklıma gelmemiş. Onun lisansını nasıl bulabilir/aktifleştirebilirim?

Böylece toplu bir şekilde lisans taşıma/koruma olayına el atmış olacağız sanırım.

Bir kaç farklı konuda dağınık yorumlar gördüm ama tam olarak bu sorularıma cevap bulamadım.
Bilgilerini paylaşacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Harddiski değiştirmen sorun teşkil etmez. Değiştir tekrar orjinal olan sürümünü yükle, otomatik olarak lisanslanacaktır. Laptopunda da deneyebilirsin. Olmazsa alt kısmında lisans bilgileri mevcut olması lazım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı