Harici 1 TB disk önerisi

Randower

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Üniversite öğrencisi
Profil Kapağı
1524136703
Uzun zamandır harici disk almayı planlıyorum fakat hiç marka bilmiyorum. Bildiğim birkaç tane olsa bile dayanıklılığı hakkında en ufak bir fikrim yok. Oynadığım oyunlar artık C ve D diskini doldurmuş durumla ve format durumunda yedekleyecek yerim kalmadı D diski için. Bütçe sıkıntı değil sadece beni uzun süre götürebilecek bir şey istiyorum ve bilgisayar bölümünde okuduğum için çok da işime yarıyor harici diskler. Fiyat performans konusunda en iyi harici diskler hangisi?

Ve ek olarak SSD de alabilirim. Kullandığınız bildiğiniz güzel SSD önerilerine de açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD alacağını varsayarak WD Passport Ultra 1TB almanı önerebilirim. Donanımsal şifreleme sunması onu rakiplerinden ayıran yanıdır. Onun dışında neredeyse diğer tüm modeller birbiriyle aynı ve denktir.

SSD alacaksan yüksek boyutlular tabii ki daha tuzlu olacak. Sen bütçeni tam olarak belirt. Ona göre harici disk veya SSD olacağına karar veririz.
Toplam 500 lira bütçem var ve SSD depolama boyutlarının 200gblere çıkmasına gerek yok 128 falan varsa o da yeterli.

HDD alacağını varsayarak WD Passport Ultra 1TB almanı önerebilirim. Donanımsal şifreleme sunması onu rakiplerinden ayıran yanıdır. Onun dışında neredeyse diğer tüm modeller birbiriyle aynı ve denktir.
Seagate alabilirsin hem ekonomik hemde kullanışlı dedi arkadaşlarım ama ?

Dediğim gibi, şifreleme ile ilgilenmiyorsan neredeyse hepsi aynıdır. Ben SAMSUNG M3 Portable kullanıyorum ve gayet memnunum 3 buçuk yıldır. Tek sorunu Calibration Retry Count değeri bazen yükseliyor. Onu da pek dert etmiyorum.

Dediğim gibi, şifreleme ile ilgilenmiyorsan neredeyse hepsi aynıdır. Ben SAMSUNG M3 Portable kullanıyorum ve gayet memnunum 3 buçuk yıldır. Tek sorunu Calibration Retry Count değeri bazen yükseliyor. Onu da pek dert etmiyorum.
Bide şey soracaktım. Arkadaşım almış 1TB Harici disk fakat taktığında 920-950GB gibi bişey çıkarsa şaşırma dedi bu genel olarak böyle mi ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı